Niektoré ženy môžu otehotnieť, keď už sú tehotné, a tu sa dozviete, ako sa to deje

1390

Sú známe a potvrdené najmenej 3 prípady, keď žena počala dieťa po tom, čo už bola tehotná. A to nehovoríme o dvojčatách. Fenomén, ktorý predstavujeme v dnešnom článku, je oveľa bizarnejší. Všetky tieto ženy si boli isté, že budú mať jedno dieťa, keď o niekoľko týždňov alebo mesiacov neskôr s šokom zistili, že počali ešte jedno. Poďme sa dozvedieť viac o názoroch lekárov na to, ako je to možné a či sa niektorí z nás s týmto zriedkavým javom stretávajú častejšie.

Tento prípad je veľmi zriedkavý, ale stáva sa napriek nízkej biologickej pravdepodobnosti.

p3
Photo by BrightSide

Mnohé faktory robia z tehotenstva nepríjemný zážitok, ako sú ranné nevoľnosti, kŕče v nohách, pálenie záhy a mnoho ďalších vecí. Jednou z výhod tehotenstva je však to, že vy a váš partner sa už nemusíte starať o antikoncepciu, aspoň počas 9 mesiacov. Predpokladá sa, že nemôžete otehotnieť, keď ste už tehotná.

p4
Photo by BrightSide

Niektoré ohromujúce správy však spôsobia, že všetko, čo ste si mysleli o tehotenstve a plodnosti, sa vám obráti naruby. Ako sa ukázalo, technicky môžete pridať ďalšie dieťa do svojho bruška, aj keď sa už jedno vyvíja.

Dvojité tehotenstvo alebo superplodnosť je veľmi zriedkavá. Dokonca ani neexistujú štatistiky o tom, ako často sa to stáva, ale podľa vedy je to možné. Nemali by ste sa obávať, že sa vám to stane, len vedzte, že to nie je úplne nemožné. Tu je dôvod.

Dvojité tehotenstvo môže nastať, ak vaše telo urobí výnimočnú vec.

p5
Photo by BrightSide

Je všeobecne známe, že ženy počas tehotenstva prestávajú ovulovať. Superfetácii bránia aj niektoré ďalšie faktory. Je to špecifický stav maternice, ktorá sa prispôsobuje noseniu už oplodneného vajíčka a je nepravdepodobné, že by k existujúcemu embryu pustila ďalšie.

Taktiež počas tehotenstva telo ženy produkuje hlienovú zátku, ktorá chráni dieťa pred infekciami a slúži ako bariéra pre iné veci, ako je opakované počatie.

Na to, aby ste mohli mať dvojité tehotenstvo, by ste museli mať buď ovuláciu počas tehotenstva, alebo mať rozdelenú alebo čiastočne vytvorenú maternicu. Oba scenáre sú také zriedkavé, že lekári neboli schopní dôkladne preskúmať, prečo k nim dochádza. V lekárskej literatúre je popísaných menej ako 10 prípadov tohto javu, ale existuje a stal sa predmetom ďalších objavov.

Ako prebieha načasovanie počatia a pôrodu pri dvojitom tehotenstve

p6
Photo by BrightSide

Pri plánovaní pôrodu môže dvojité tehotenstvo veci trochu skomplikovať, ale nie dramaticky. Nemuseli by ste sa zaoberať 8-mesačným a 3-mesačným plodom.

Takéto bábätká by mohli byť vekovo blízke. Vo väčšine prípadov sú deti narodené medzi 37. a 38. týždňom zdravé, takže mamička, ktorá má dvojité tehotenstvo, by teoreticky mohla naplánovať pôrod, ktorý spadá niekde medzi odhadovaný termín pôrodu mladšieho a staršieho dieťaťa.

Ak sa obe deti vyvíjajú normálne, nemusia byť pre mamičku, ktorá ich nosí, žiadne vysoké riziká. Na druhej strane môžu nastať problémy, ak je jedno z nich výrazne „mladšie“ alebo menej vyvinuté ako druhé. Aká by bola vaša reakcia, keby ste zistili, že ste tehotná, keď už čakáte dieťa? Aké bizarné veci sa stali počas tehotenstva vo vašej rodine?

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.