CEO spoločnosti Nintendo je druh šéfa na ktorého sa pri pive sťažovať nebudete

8179
Nntendo CEO
Foto: flickr / bagogames

Keď spoločnosť Nintendo ohlásila svoj nový produkt – Nintendo Wii U, ukázalo sa, že ide o jeden veľký prepadák, ktorý sa odrazil až na 30% poklese tržieb v priebehu 9 mesiacov. CEO spoločnosti Satoru Iwata sa však zachoval voči akcionárom a predovšetkým zamestnancom spoločnosti viac ako obdivuhodne.

Namiesto toho, aby za zlé výsledky obvinil bežných zamestnancov a začal sekať náklady vo forme ich nižších platov (ako to býva v našej spoločnosti zvykom), vzal všetko na svoje ramená spolu s ostatným vedením spoločnosti.

A tak celé vedenie si odoprelo 30% svojich platov ( vrátane Satoru) radšej akoby mali znížiť platy svojich zamestnancov.

zdroj

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre