Nováčik vo fitku? Tieto fakty asi nebudeš chcieť počuť!

1565

Tvoja permanentka je bez jediného škrabančeka, ešte vonia novotou? Tu si správne! Prečítaj si o troch tipoch, ktoré ťa zrejme nepotešia, no jednoznačne poučia a správne nasmerujú!

Nahlad Fitgo 11

 

1. MAXIMÁLKY PRE JEDNO OPAKOVANIE? ODLOŽ TO NA NESKÔR!

 

Nie. Tvojím cieľom pri návšteve fitka naozaj nie je kŕmiť ego a zaujať babenky! V tomto okamihu má tvoje sústredenie smerovať úplne inam. Naozaj nás nezaujíma to, ako veľmi silný sa cítiš. Vykonaj svoj tréning v rozmedzí 8-12 opakovaní a budeš rásť, naučíš sa správnu techniku cvičení, dýchania. Si novic, takýmto masírovaním ega sa môžeš fyzicky zraniť! Nechaj si chuť na veľké váhy na obdobie, keď budeš mať za sebou dostatok tréningovej praxe s primeranou váhou.

Asi každý z nás videl video s 8-násobným Mr. Olympia Ronnie Colemanom, v ktorom vykonáva dve opakovania s monštróznou váhou na drepe. Nikdy neľutoval to, že urobil až dve, ľutoval to, že urobil iba dve! Čo sa týka kondície a skúseností bol ale na oveľa vyššej úrovni, než na tej, na ktorej sa práve nachádzaš ty! Preto by si mal pristupovať k podobným nápadom oveľa obozretnejšie a trénovať rozumne.

 

2. KAMOŠKO, NEKOPÍRUJ TRÉNING TÝCH VYSEKANÝCH BORCOV PUMPUJÚCICH RAMENÁ A BICEPSY!

borec

V podstate nezáleží na tom, či si videl cvičiť top kulturistov vo fitku alebo počas návštevy toalety na YouTube. To, čo oni vyvádzajú s činkami a na strojoch, nie je určené pre teba! Ešte nie si na takomto leveli, tak trošku brzdi

Neotravuj každého so žilou cez biceps s otázkou ako vyzerá tvoj tréning, bráško? Jasné, zvedavosť je normálna, vo fitku sa ale v prvom rade cvičí a ty predsa nechceš pokaziť svoju povesť a byť označený za notorického narušiteľa tréningov! Pokecajte si o tom ako začať cvičiť napríklad pri popíjaní proteínu PO tréningu. Možno ťa prekvapí to, ako títo chlapíci začínali cvičiť.

Ak ti robí problém zhodnotiť svoju techniku cvičení a nemáš nikoho skúseného v okolí, kto by sa na to pozrel, daj na našu radu a oslov skúseného osobného trénera! Ak je naozaj dobrý pomôže ti s nácvikom správnej techniky cvičení, pripraví optimálny tréningový plán určený priamo pre teba. Ak sa tvoj tréner na tréningu venuje viac mobilu než tebe, mal by si zvážiť vašu ďalšiu spoluprácu (čím skôr osloviť niekoho iného).

 

3. NEBUĎ LENIVÝ, TRÉNUJ SVOJE NOHY!

Nahlad Fitgo 12Nevieme či si to uvedomuješ, ale plnohodnotné a poctivé tréningy nôh (dolných končatín, spodnej časti tela) sú z hľadiska dlhodobého progresu dôležité! Silné stehná a boky sú základ pre každého atléta. Tieto svalové skupiny budú niesť tvoj trup a horné končatiny po celý zvyšok života. Navštívil si minulý víkend svoju babičku v domove dôchodcov? Všimni si, ako starci kráčajú. Dostatočne silné a vypracované nohy sú teda dôležité nielen z hľadiska estetiky a symetrie. Vneste do svojho trénovania to, čo urobí z vášho tréningu inteligentné a funkčné posilňovanie! Vyskúšať môžete napríklad tieto časom overené cvičenia na nohy.

Ani nevieme, čo vedie ľudí k tej nechuti trénovať nohy! Tá únava po dobrom leg day je jednoducho neuveriteľne návyková!  Ak tvoj tréningový parťák hodlá cvičiť prsia s bicepsom 3 x v týždni a na tréning nôh akosi nikdy nezostane čas… Daj mu padáka a cvič radšej sám!

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.