Novodobí hrdinovia? Existujú. To, čo robí tento inštalatér si zaslúži obrovský obdiv, ktorého sa už aj dočkal

665

Zatiaľ čo ľudia hovoria, že za dobré skutky zväčša nedostanete odplatu, skôr naopak, tak predsa len existujú aj výnimky. James Anderson však nikdy za svoju prácu nečakal veľké peniaze. Nikdy netúžil po tom, aby ho za jeho činy oslavovali ako hrdinu. To, čo robí, považuje za normálnu vec, ktorá mala ostať medzi ním, podporovateľmi a klientmi. Tento jednoduchého inštalatéra možno považovať za novodobého hrdinu, preto netrvalo dlho a stala sa z neho známa osobnosť, no nielen to.

Po tom, ako tento chlapík opravil kotol 91-ročnému mužovi, ktorého trápi rakovina celkom zadarmo, sa neskôr ukázalo, že nejde iba o náhodný akt láskavosti. Anderson totiž vedie neziskový program, ktorý sa zameriava na pomoc starším aj zdravotne postihnutým ľuďom práve opravou takýchto veci, s ktorými pracujú inštalatéri. „Anjel oblečený ako inštalatér“, vyjadril sa na adresu chlapíka jeden z jeho klientov. Neostalo však len pri chvále a ďakovaní. Ľudia sa zmobilizovali a pre tohto chlapíka s veľkým srdcom vyzbierali ohromujúcu sumu peňazí – neuveriteľných 99 400 dolárov! Na oplátku teraz Anderson plánuje začať ponúkať bezplatné služby v celej krajine.

Nebolo to však vôbec jednoduché. Jeho cieľ bol spočiatku odsúdený na rýchly zánik. V roku 2017 ukončil svoju podnikateľskú činnosť a napriek riziku bankrotu otvoril neziskovú spoločnosť s názvom Depher, ktorá pomáha práve tým, ktorí to potrebujú. Od svojho vzniku poskytol bezplatný alebo zľavnený inštalatérsky servis pre viac ako 2 000 ľudí v meste Lancashire. Udržať také niečo „pri živote“ však vôbec nie je ľahké a Anderson sa musel spoliehať najmä na dary a inú nezištnú pomoc. Je smutné, že ani dary nedokázali pokryť všetky výdavky a Anderson začal mať čoskoro dlhy, ktoré sa vyšplhali na približne 10 000 dolárov. No aj napriek tomu sa odmietal svojej práce vzdať. „Dlh je pre mňa dlh. Radšej by som dlžil nejaké peniaze niekomu a pomohol zas inému človeku, aby bol nažive, šťastný a v bezpečí, ako nemať dlhy a nepomôcť nikomu,“ povedal Anderson. Pomoc však prišla v ten najvhodnejší čas.

Našťastie, internet znovu ukázal v tej pravej chvíli svoj zmysel, pretože ľudia z rôznych kútov krajiny mu začínali posielať toľko peňazí, koľko mohli. „Som ohromený. To vás núti uvedomiť si, akí milí sú ľudia a aká úžasná je naša krajina. Nemyslím si, že robím niečo obzvlášť úžasné. Len robím to, čo cítim, že je správne,“ povedal skromný muž. „Hovoril som s niekoľkými inžiniermi po celej krajine a všetci chcú pomôcť len čo získajú finančné prostriedky. Nechcem, aby niekto v tejto krajine a v dnešnej dobe zomrel alebo trpel kvôli chladnému domovu alebo nedostatku finančných prostriedkov na opravu kotla,“ dodal.

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre