Hoci má 76 rokov, oblieka sa mladistvo, za čo si vyslúžila vlnu kritiky

942

Candace Leslie Cima je výnimočná 76-ročná žena, ktorá sa vzpiera všetkým jej kritikom. Rozhodla sa totiž, že bude žiť svoj život podľa seba, a toto rozhodnutie sa stretlo s obrovskou kritikou. Ľudia jej hovoria, aby sa obliekala primerane svojmu veku, no ona sa hrdo nosí v oblečení, v akom sa cíti dobre.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Candace Leslie Cima (@lifeinmy70s)

Prijať starnutie svojho tela je náročné aj preto, že v spoločnosti ešte stále prevládajú nezdravé normy. Existujú však ľudia ako Candace, ktorí sa tieto stigmy snažia zmeniť. Candace sa prostredníctvom príspevkov na sociálnych sieťach zasadzuje o zviditeľnenie starších žien.

V roku 2019 spustila svoj blog a vnímala silnú potrebu influencerov, ktorí by oslavovali starnutie. Množstvo ľudí sa ho totiž obáva a vníma ho ako niečo negatívne. Aj preto na sociálnych sieťach, kde má viac ako 400 000 sledovateľov, spochybňuje tradičné predstavy nielen o starnutí, ale aj móde.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Candace Leslie Cima (@lifeinmy70s)

Nedávno sa na svojom Instagrame podelila o video v pletených šatách po lýtka. Napísala k nemu, že má radosť z toho, aké sú šaty univerzálne a s vhodnými doplnkami ich môže nosiť naozaj do každého počasia. To, že si ich obliekla, sa však okamžite stretlo s vlnou kritiky. Ľudia jej písali, aby si obliekla sveter, pretože bez neho je pohľad na ňu nelichotivý. Objavili si aj komentáre k jej veku, ktoré tvrdili, že ruky v istom štádiu života vôbec nevyzerajú pekne. Dokonca sa našli komentáre, ktoré zosmiešňovali jej brucho.

aefd7e5ebf878697735ce7dae8.png
Zdroj: lifeinmy70s/Instagram

Žena, ktorá má už 11 vnúčat, nečakala, že sa jej príspevok stretne s takouto odozvou. Nenechala sa však znechutiť a reagovala, že je v poriadku mať v jej veku zvráskavenú pokožku a nehanbiť sa za to. Sarkasticky dodala, či by si nemala náhodou zakrývať aj tvár, keďže aj tam má vrásky.

Vďaka svojej nebojácnej povahe si získala pozornosť a rešpekt mladej generácie, ktorá ju začína na sociálnych sieťach sledovať. Uviedla, že „je skvelé starnúť, pretože ste počas života nadobudli množstvo skúseností, ktoré teraz môžete využiť. V tomto štádiu je človek najmúdrejší, aký kedy bude. Preto je dôležité to prijať a byť na to patrične hrdý,“ uviedla.

Napriek neprajným ľuďom neustále radí ostatným, ako prijať fakt, že starnú. Dodáva, že keď to človek dokáže, výrazne sa mu zníži miera stresu, zvýši sa chuť učiť sa nové veci a celkovo sa oslobodí od faktorov, ktoré mu znepríjemňovali život.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.