Obrovská jaskyňa v Číne, ktorú obýva 100 ľudí má basketbalové ihrisko a mala dokonca aj školu

2199

Zhongdong village v provincii Guihou v Číne je zrejme jediné miesto v krajine, kde ľudia žijú v prírodou vytvorenej jaskyni.

Kvôli tomu, že sa jaskyňa nachádza vo výške až 1800 m.n.m. je ťažko prístupná a vyšlapat k nej trvá asi hodinu. Tento zložitý prístup k jaskyni spôsobuje, že ľudia tam takmer bojujú o život. Vôbec k tomu neprispieva fakt, že Čínska vláda prehlásila: „Čína nie je krajina jaskynných ľudí“, a zrušila im miestnu školu. Preto musia deti každý deň ísť pešo 2 hodiny do najbližšej školy.

Za účelom zlepšenia životných podmienok týchto ľudí sa snažia starší obyvatelia presvedčiť vládu aby im postavili cestu, ktorý by spájala jaskyňu s okolitým svetom. Aj napriek tomu, že majú prístup k televízii a čiastočne aj k novinám, zostávajú stále odrezaný od okolitého sveta.

jaskyna21

 

jaskyna22

 

jaskyna23

 

jaskyna24

 

jaskyna25

 

jaskyna26

zdroj:

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre