The Rock otvorene prehovoril o otcovstve a posiela odkaz všetkým rodičom

226

Dwayne Johnson, ktorého mnohí poznajú pod prezývkou The Rock, je viac než „len“ skvelý herec a športovec. Okrem toho je aj oddaným, citlivým a láskavým otcom. Úlohu otca berie skutočne vážne, o čom svedčia aj jeho príspevky na Instagrame alebo otvorené diskusie o rodičovstve. Túto rolu považuje za jednu s najdôležitejších vo svojom živote.

13d63a5f539118e5e3f33124b3.jpg
Zdroj: therock/Instagram

Johnson má tri deti. Z predošlého manželstva má 21-ročnú dcéru Simone Alexandru, so súčasnou partnerkou Lauren Hashian má dve deti – štvorročnú Tiana Giu a sedemročnú Jasmine.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dwayne Johnson (@therock)

Počas svojho kariérneho vzostupu bol zavalený prácou a dnes úprimne priznáva, že celé roky nebol prítomným rodičom. Hovorí najmä o svojej prvorodenej dcére, ktorá vyrastala, keď sa jej otec stával hollywoodskou hviezdou. Otvorene hovorí o tom, že má výčitky svedomia pre všetko, čo zmeškal. Aj preto si dal sľub, že už nikdy nebude robiť prácu, ktorá by ho odháňala od jeho rodiny.

Dnes sa usiluje o silný vzťah so svojimi deťmi. Uviedol, že sa snaží o pevnejšie puto, než mal on so svojím otcom. Hoci netvrdí, že ho otec neľúbil, mali náročný vzťah. Aj preto sa snaží byť neustále pri svojich dcérach, venovať im čas a pozornosť a aktívne ich vychovávať. Odprevádza ich do školy, vozí na futbalové tréningy a snaží sa s nimi tráviť voľné chvíle.

0c04695f809923ac54d1ba7287.jpg
Zdroj: therock/Instagram

Hoci ho dnes stále množstvo ľudí vníma ako drsného muža s neuveriteľnou silou, je si vedomý svojej maskulinity a nebojí sa robiť ani „nevšednejšie“ veci. Aj preto sa venuje činnostiam ako je manikúra, čajové večierky s dcérami alebo ich obliekanie. Takýmto spôsobom všetkým ukazuje, že byť láskavým a angažovaným otcom nemá nič spoločné s akýmisi konvenčnými predstavami o mužnosti.

Výchova dievčat v ňom prebudila empatiu a citlivosť voči druhým. Svojim kolegom, ktorí tiež vychovávajú dcéry, radí, aby tu pre ne prosto boli. Výchova dcér ich totiž vie naučiť naozaj veľa. Mnohým otcom je dnes vzorom a snaží sa ich motivovať, aby sa venovali svojej rodine. Jeho prioritou číslo jeden sú jeho dcéry a úlohu otca si nesmierne užíva.

142b1d5013b4494c80fea8a75d.jpg
Zdroj: therock/Instagram

Rodičovstvo je nepochybne náročná úloha, prináša sa však aj množstvo radosti. Preto sa nenechajte ani vy ovplyvňovať spoločenskými normami a užívajte si čas strávený so svojou rodinou.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.