20 rokov odmietal hovoriť so svojou manželkou a jeho dôvod vás šokuje!

587

Všetci by sme chceli poznať kľúč k šťastnému manželstvu. Hoci sa väčšinu ľudí zhoduje, že dôležitá je komunikácia, istý japonský pár dokázal pravý opak. Dve dekády sa totiž manželia nerozprávali a napriek tomu fungovali vo zväzku. Dôvod? Ten vás zaručene prekvapí!

Bride and Groom Holding Hands
Autor tejto fotografie je Vidal Balielo Jr.

Trest tichom väčšinou nastáva po hádke s partnerom, pričom jeden sa snaží komunikovať a ten druhý komunikáciu vyslovene odmieta. Viete si však predstaviť, že by ste boli vo vzťahu s niekým, kto to odmieta stále? To je prípad páru z japonského regiónu Nara. Otou Katayama a jeho manželka Yumi spolu neprehovorili dvadsať rokov, čo z ich manželstva spravilo naozaj náročné obdobie.

Napriek tomu, že sa Yumi vytrvalo snažila nadviazať so svojím manželom rozhovor, neustále sa stretávala s tichom. Svoj nesúhlas Otou vyjadroval len neverbálnymi signálmi alebo chrčaním. Napriek tomu však so svojou manželkou a deťmi žil v jednej domácnosti.

Prekvapivá je aj skutočnosť, že Yumi nikdy nenapadlo požiadať o rozvod. Napriek nedostatku komunikácie dokonca priviedli na svet tretie dieťa!

Photo of a Person Leaning on Wooden Window
Autor tejto fotografie je Dương Nhân

Po niekoľkých rokoch Otou prelomil mlčanie a prezradil, čo ho k tomu viedlo. Dôvodom bol údajne nedostatok pozornosti zo strany manželky. Mal pocit, že všetka jej starostlivosť smeruje len k ich deťom. Spočiatku bol len mrzutý, no neskôr začal žiarliť. Na jeho vkus sa do výchovy detí angažovala Yumi až príliš.

A čo ho prinútilo konečne prehovoriť? Televízna relácia. Oslovili program, ktorý im pomohol vyriešiť konflikt. Deti v ňom priznali, že nikdy nepočuli konverzáciu medzi svojimi rodičmi. TV Hokkaido naplánovala manželskému páru stretnutie v parku, kde mali kedysi prvé rande. Po počiatočnom váhaní Otou prehovoril, znal si chybu a manželke sa ospravedlnil. Zároveň jej vyjadril obdiv a vďačnosť, že pri ňom po celý ten čas stála.

Defocused man cuddling and kissing unrecognizable woman in casual clothing while standing on coast of ocean against vibrant sky covered with orange clouds
Autor tejto fotografie je Anna Kester

Čo si o správaní tohto muža myslíte? Dajte nám vedieť, aký máte na celú situáciu názor!

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre