Odmietla chemoterapiu a rozhodla sa žiť naplno až do konca

844

Rakovina je niečo, čo môže naozaj každého. Nevyberá si vek a ani čas . Ale práve vek, môže často rozhodnúť o tom ako sa k nej postavíme a nie vždy je na škodu „sa vzdať“ a užiť si život bez zbytočných bolestí a depresií .

4

Toto je Norma – Má 90 rokov a minulý rok prišla o milovaného manžela. Len pár dni nato jej si doktori všimli na jej zdarovtnom stave niečo podozrivé a podstúpila vyšetrenie. Tak ak sa očakávalo Norma má rakovinu a musí podstúpiť chemoterapiu.

2

6

To by znamenalo chirurgické zákroky, ožarovanie a žiadna záruka, že sa Norma z rakoviny dostane .

5

Rozhodla sa teda, že chemoterapiu nepodstúpi a nikto jej v tom nezabráni. Radšej sa zmieri s tým, že tu už dlho nebude a užije si tento svet kým má ešte možnosť byť jeho súčasťou.

7

Aj keď sa jej to snažila rodina vyhovoriť . Norma sa proste rozhodla. Jej doktor jej to neočakávane schválil a povedal: “ Úplne ju chápem, vidíme aký efekt ma chemoterapia na ľudí každý deň, je to najlepšie rozhodnutie aké môže urobiť“ Ja by som urobil to isté.

 

Zobrala to najcennejšie čo mala – svoju rodinu a spolu navštívili niekoľko národných parkov a precestovali mnoho míľ . Dobrodružstvo sa samozrejme nekončí a okrem USA sa Norma vydala už aj do Číny .

8

“ Stačí ak sa budete modliť a Boh sa o vás postará aj keď sa vám zdá, že sa o seba neviete postarať ani vy sami“ Povedala pre GoodNewsNetowork

9

Keď sa jej opýtali akú radu by dala mladým odpovedala:

“ Stačí ak vydržíte ísť ďalej o tom to celé je“

 

zdroje: GoodNewsNetwork. Facebook/Driving Miss Norma

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre