5 „hlúpych“ otázok, ktoré vôbec nie sú hlúpe. Alebo si myslíte niečo iné?

3125

Nad niektorými otázkami sa bežne nezamýšľame, no môžu priniesť zaujímavé odpovede. Tak prečo sa nepýtať, aj keď to môže vyznieť hlúpo?

Zdroj Tingey Injury Law Firm

Môžeme kýchať s otvorenými očami?

Určite ste už počuli, že keď pri kýchaní zatvoríte oči, donútite ich tak „nevystreliť“ z hlavy von. Kýchanie však nie je také dramatické, akoby sa mohlo zdať. Zatváranie očí je automatická reakcia nášho tela, ktorú nedokážeme nijako ovplyvniť. A deje sa pomerne rýchlo.

Prečo máme najskôr mliečne zuby?

Nad touto otázkou sa rozhodne zamyslelo viacero ľudí. Prečo v detstve dostaneme dva rady zubov a neskôr o všetky opäť prídeme? Podľa BBC, znie vysvetlenie takto: Dôvod, prečo máte dve sady zubov, pravdepodobne závisí od veľkosti. Celá sada trvalých zubov by bola príliš veľká na to, aby sa zmestila do úst malého dieťaťa. Takže mliečne zuby pôsobia ako mostík, kým čeľusť nie je dostatočne veľká na to, aby sa do nej zmestila celá sada trvalých zubov.“

Zdroj Filip Mishevski

Prečo máme štikútku?

Štikútka prichádza v momente, keď je bránica podráždená. Stáva sa to najmä v tedy, ak jeme príliš rýchlo a prehĺtame vzduch navyše. Napríklad pri pití sýtených nápojov. Charakteristický zvuk sa objaví, keď sa bránica nesťahuje hladko, ale trhavo. To spôsobuje náhly nádych, ktorý sa zastaví, keď sa hlasivky zatvoria.

Snívajú zvieratá?

Áno, existujú dôkazy, že niektoré zvieracie druhy snívajú počas REM spánku. Kedy ich mozog aktívne spracováva informácie, ktoré zaznamenali počas dňa. Štúdia z roku 1959 vykonaná na mačkách hovorí, že hoci zvieratá nemusia snívať ako ľudia, skutočne vidia obrazy počas tejto fázy spánku.

Načo nám je slepé črevo?

Mnohí vedci sa domnievajú, že slepé črevo je ukážkovým príkladom pozostatkového orgánu, ktorý už nepotrebujeme, ale stále ho máme v tele. Niektoré výskumy však naznačujú, že slepé črevo môže hrať dôležitú úlohu v imunitnom systéme detí a slúži ako útočisko pre „dobré baktérie“, ktoré môžu pomôcť v boji proti infekcii. Ale tiež to, že v dospelosti ho už v tomto smere nepotrebujeme.

Zdroj Clker-Free-Vector-Images

Keď nasledujeme svoju zvedavosť a kladieme rôzne otázky, môžeme objaviť fascinujúce odpovede. A je jedno, ako nezmyselne v danom momente môžu znieť.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre