8 najčastejších dôvodov, prečo odpustíme partnerovi, aj keď nás podviedol

2608

Dokázali by ste odpustiť svojmu partnerovi aj vy? Ale jasné, že áno. Otázka však znie, či by ste naozaj mali. Nevera je veľmi zničujúca vec. Je ohromne ťažké sa s ňou vyrovnať a ešte  ťažšie je neverníkovi odpustiť. Vždy to je samozrejme na vás a na vašej situácii. Odpustenie je oslobodzujúce, ale je na každom, ako to cíti. Či po vašom odpustení ostanete spolu alebo nie, to už ponecháme na vás. Existuje však veľké množstvo ľudí, čo neveru odpustilo a dali svojmu vzťahu druhú šancu. My vám prinášame osem dôvodov, prečo podvedení odpustili.

Priznanie

3 18
Zdroj: canva

Väčšina neverných ľudí sa k nevere nikdy neprizná. Vy sa dozviete od niekoho alebo úplne náhodou. Pokiaľ sa však napriek všetkému rozhodne ísť s kožou na trh a prizná sa, je to preňho poľahčujúca okolnosť. Malo by to byť aj znakom, že to ľutuje, že spravil alebo spravila chybu a že sa to už nebude opakovať. Keďže nabral odvahu a priznal sa, verí vo váš vzťah a nechce ho zahodiť. V takomto prípade väčšinou neverná osoba dostane odpustenie. Priznanie niečoho takého a chyby a ľútosti, musí byť úprimné. Inak si odpustenie pravdepodobne nezaslúži.

Chvíľkový výpadok rozumu

4 11
Zdroj: canva

Toto možno bude znieť veľmi kruto, ale podvádzanie alebo podvedenie nie je vždy o tom, že niekto podvádzať chce. Niekedy sa to tak nejako stane. Je ako chvíľkový výpadok zdravého rozumu. Vieme, že to znie hlúpo, ale niekedy sa to naozaj tak stane, aj keď to spôsobí následne toľko bolesti. Sme len ľudia, ktorí sú ovládaní emóciami a robíme chyby. Aj keď sú v niektorých prípadoch takéto kolosálne. Týmto tých, ktorí podvádzajú v žiadnom prípade neobraňujeme. Len chceme poukázať na dôvody prečo niektorí ľudia dokážu neveru odpustiť.

Mali akurát pauzu vo vzťahu

5 14
Zdroj: canva

V tomto konkrétnom prípade vzniká polemika o tom, či je to podvádzanie alebo nie je. Väčšinou rozdeľuje na dva tábory. Niektorí hovoria, že áno iní zase, že nie. Každopádne sa nevera strávi o trošičku ľahšie, keď ste si akurát dali pauzu a teda ste spolu dočasne neboli. Každý si ale pod pojmom pauza predstavuje niečo iné, takže keď sa chystáte niečo vyviesť, overte si, že vašu pauzu vo vzťahu chápete obaja vo vzťahu rovnako. Inak by vám nemuselo byť odpustené.

Vzťah má veľmi pevné základy

6 12
Zdroj: canva

Vieme. Prvé, čo si poviete je, že keď máte pevný vzťah, tak vás predsa partner alebo partnerka nepodvedie. Nie je to však pravda. Môže sa to stať v každom vzťahu. Keď však máte dlhý vzťah postavený na pevných základoch, tak ho nezahodíte kvôli jednej chybe vášho partnera. Preto ľudia odpustia aj niečo také hnusné, ako je nevera. Nepozerajte na nich preto skrz prsty. Takýto dlhodobý vzťah sa buduje od nuly veľmi ťažko.

Vplyv omamných látok

7 11
Zdroj: canva

Alkohol, drogy alebo iné omamné látky, bývajú najčastejšou výhovorkou pre neveru. A ani nemusia byť pravdivé. Ale určite sú aj takí medzi nami, ktorí sa do tejto skupiny dostali úplne náhodou. Nejaký kamoš do drinku zo srandy primiešal trošku niečoho na rozjazd a vám to zašlapalo tak, že ste nevedeli, čo robíte. Aj také sa naozaj stáva. Aj keď by sa človek vždy mal starať o to, aby sa správal normálne a je zodpovedný za svoje činy, v tomto prípade, ale ľudia robia výnimky.

Komplikovaná minulosť

8 6
Zdroj: canva

Sú medzi nami aj takí, ktorí mali veľmi kruté detstvo a dospievanie. Možno si zažili aj veľmi zlé vzťahy predtým. Na základe toho, že neberú neveru ako takú katastrofu, lebo si prežili horšie veci, svojmu partnerovi odpustia. Nepoznajú totiž veľmi dobre zaobchádzanie vo vzťahu a preto im to nepríde až také divné. Je to jeden z dôvodov, prečo odpúšťajú neveru bez väčších problémov. Je to veľmi kruté, ale oni naozaj nevidia rozdiel. Keď v niečom žijete dlhé roky, má to navždy vplyv na vaše vnímanie vzťahov okolo vás.

Finančná závislosť

9 3
Zdroj: canva

Aj keď toto nie je dôvod, prečo zostávať v nezdravom vzťahu, stáva sa to veľmi často. Sú ľudia, ktorí s neverníkmi zostávajú aj preto, lebo by to sami nezvládli. Netreba takých ľudí súdiť, lebo to väčšinou nie je jednoduché. Stále existujú vzťahy, kde keď sa partneri vezmú, žena napríklad ostáva doma a prestáva pracovať. Tak nemá príjem a je finančne závislá od svojho manžela. Keď ju aj manžel náhodou podvedie, väčšinou od neho nemôže len tak ľahko odísť. Nemá na to peniažky. Tak jej neostáva nič iné, len mu odpustiť.

Pre rodinu

10 2
Zdroj: canva

Keď sú do toho zatiahnuté aj deti, ide o úplne inú situáciu. Málo kto zoberie deťom rodiča, kvôli jednej chybe. Aj muži aj ženy dokážu pre svoje deti obetovať veľmi veľa. Aj toto je jedna z vecí, ktoré sú schopní spraviť. Rozchod alebo rozvod je pre deti veľmi ťažký a má to dopad na celý ich budúci život. Preto si to každý dvakrát rozmyslí. V duchu rodiny teda zvyknú ľudia radšej odpustiť a povzniesť sa nad to.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.