Odvážna babička zabránila svojmu vnukovi vystrieľať ľudí a aj samovražde jeho samého

976

V sobotu bolo v El Paso v Texase zabitých 22 ľudí. Ďalšia podobná tragédia sa však mohla udiať ešte skôr v prípade, ak by nebolo tejto nesmierne odvážnej babičky. Patricka Williamsa z Lubbocku zatkli špeciálni agenti FBI a ATF vo štvrtok po tom, čo plánoval hromadnú streľbu, oznámila americká prokuratúra v Texase.

gun AK 47 fotografia
Foto od simonov

19-ročný mladík si kúpil pušku AK-47 a prenajal si izbu v hoteli, predtým ako údajne svojej babičke povedal, že plánuje strieľať a potom spáchať samovraždu. Babička tak bola presvedčená, že jej vnuk sa chystá urobiť niečo strašné, a tak ho presvedčila, aby ju odviezol do nemocnice. Odtiaľ zavolala polícii a tí prehľadali hotelovú izbu, kde naozaj našli zbraň, no boli tam aj nože a špeciálny odev, ktorý si chcel mladý muž pred útokom obliecť.

Americký prokurátor Nealy Cox uviedol, že tento čin Williamsovej babičky zachránil niekoľko životov vrátane života jej vnuka. „Bol to zvrátený plán. Chcel by som pochváliť babičku obžalovaného, ​​ktorá prerušila tento útok a zachránila životy, no rovnako patrí obrovská vďaka aj policajtom z Lubbocku a federálnym agentom, ktorí vyšetrili tento prípad. Ak máte podozrenie, že váš priateľ alebo blízka osoba plánuje násilie voči sebe alebo iným, neváhajte okamžite vyhľadať pomoc zavolaním orgánov činných v trestnom konaní.“

Mladý muž si objednal zbrane na inú adresu, než na akej skutočne býval. Následne bol obvinený z nepravdivých informácii, ktoré ponúkol obchodníkovi so strelnými zbraňami, čo je trestný čin, za ktorý možno uložiť trest odňatia slobody až do piatich rokov. Teraz mu však hrozí ešte vyšší trest. Matthew DeSarno, špeciálny agent uviedol, že prípad bol ukážkovým príkladom orgánov spolupracujúcich na ochrane verejnosti. „FBI úzko spolupracovala s našimi partnermi na policajnom oddelení ATF a Lubbock, aby zabránila žalovanému v spáchaní násilného činu. Tento prípad je dokonalým príkladom spolupráce orgánov činných v trestnom konaní s cieľom nájsť riešenie, ktoré dokáže ochrániť širokú verejnosť.“ Ak by ale nebolo odvážnej babičky, dnes by sa písalo o ďalších obetiach a za to jej patrí obrovská vďaka.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre