Odvážny pes neváhal ani sekundu a zachránil život majiteľa, pričom odvrátil útok nebezpečného žraloka

773

Áno, existuje množstvo príbehov o tom, ako pes zachránil svojho majiteľa. O tom by sa dalo písať veľmi veľa. Tieto oddané zvieratá sú totiž ochotné riskovať vlastný život len preto, aby zachránili svojho ľudského parťáka. O tom niet pochyb a aj keby ste náhodou boli na pochybách, tak vám teraz dokážeme, že nemáte byť prečo. No tento príbeh je predsa len ešte oveľa závažnejší a chvályhodnejší.

Predstavujeme vám Darbyho – psíka, ktorý zachránil svojho majiteľa pred veľmi vážnym útokom žraloka v Kalifornii. Rybár James White si práve užíval krásny deň na pobreží Bodega Bay, keď sa dostal do nepríjemnej situácie. Strávil 10 minút navíjaním svojej veľkej koristi, ktorá sa neskôr ukázala ako takmer dvojmetrový žralok. Akonáhle ho vytiahol, zviera sa uvoľnilo a padlo na loď. Žralok sa okamžite zahryzol do Jamesovej nohy a odmietal sa jej vzdať. „Okamžite bola všade krv, silný hryz totiž prepichol tepnu,“ povedal rybár. „Jeho hryz bol nesmierne intenzívny,“ dodal.

James začal kričať na rybárov v okolí, boli však vzdialení pár stoviek metrov a každá sekunda bola drahocenná. 45-kilogramový pes sa akurát nachádzal v majiteľovom aute, no keď počul volanie o pomoc, okamžite vyskočil a prišiel Jamesovi na pomoc. Pit bull sa rozhodol bojovať so zvieraťom a pevne sa zahryzol do jeho žiabrov. „Povedal som, aby ho nechal, no on sa iba premiestnil a chytil žraloka za chvost. Doslova ho stiahol z mojej nohy,“ povedal majiteľ psa, ktorý sa o neho bál. Vďaka tomuto odvážnemu činu sa podarilo toto nebezpečné zviera dostať preč z lode až napokon odplávalo preč. „Keby nebolo Darbyho, dopadlo by to oveľa horšie. Od prvého dňa je súčasťou rodiny. A vďaka tomuto činu ešte oveľa viac,“ dodal James.

Ak potrebujete ďalší dôkaz toho, že psy sú skutočne tými najlepšími a najoddanejšími priateľmi človeka, tak zrejme tomuto tvrdeniu nikdy neuveríte.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre