Ľudské telo dokáže podať ohromný výkon, až do takej miery, že sa vám to môže zdať nemožné. Sami sa presvedčte.

1108

Niekedy to vyžaduje určitú úroveň zvláštnosti a bizarnosti, aby ste sa mohli zapísať do Guinessovej knihy rekordov – ako ocenenie ľudí, ktorí prekročili telesné limity bežného človeka a dokázali veľké a nezvyčajné veci. 

Tu je zopár heroických výkonov ľudí, ktoré vo vás zanechajú dojem úžasu i hrôzy.

Arktický maratón

mountain near clear river
Photo od Daiwei Lu na Unsplash

Wim Hof, známy aj ako ľadový muž, sa preslávil tým, že zabehol maratón v Arktíde pri mínus 29 stupňoch Celzia bez košele, takmer celkom nahý.

Piercingy

person with white plastic pack on mouth
Photo od engin akyurt na Unsplash

Za menej ako 8 hodín Kam Ma prekonal svetový rekord v počte piercingov aplikovaných na jednom sedení. Dokopy mal po celom tele 1015 kovových krúžkov. 

Zdvihnutie SUV

Zdroj: ranker.com

V roku 2008 si floridský hasič menom Chris Hickman získal pozornosť sveta, keď holými rukami zdvihol Chevy Trailblazer, aby zachránil uväznenú obeť. 

Vyvažovanie lyžíc

Zdroj: ranker.com

V roku 2011 Etibar Elchiyev prekonal svetový rekord v najväčšom počte lyžíc vyvážených na ľudskom tele. Podarilo sa mu upevniť si ich 50 – okolo krku a hrudníka.

Vyvažovanie auta

Zdroj: ranker.com

John Evans, dokázal bez použitia rúk udržať na hlave 159-kilogramového mini coopera 33 sekúnd.

Ťahanie lietadla

Zdroj: ranker.com

29. mája 2011 84 ľudí na invalidných vozíkoch ťahalo 67 tonovú C-130 na 100 metrov. 

Babička kulturistka

black and gray dumbbell on persons hand
Photo od Lucas Doddema na Unsplash

Sakinat Khanapiyeva je vo veku 76 rokov údajne najsilnejšou ženou na svete. Môžete ju sledovať, ako láme podkovy, krúti oceľovými tyčami a dvíha 200 kilové činku. Hovorí, že svoju silu objavila, keď ako 10-ročná premiestnila 299-kilogramový sud obilia.

50 maratónov, 50 dní, 50 štátov

pair of blue-and-white Adidas running shoes
Photo od sporlab na Unsplash

Tomu sa hovorí abnormálna vytrvalosť a nezlomnosť športového ducha. V roku 2006 dokázal Dean Karnazes z Los Angeles prekonať rekordy tým, že zabehol 50 maratónov v 50 štátoch počas 50 dní.

Ťahanie helikoptéry uchom

Zdroj: ranker.com

Lasha Pataraia vytvoril svetový rekord v ťahaní 7734-kilogramovej vojenskej helikoptéry úplne sám len pomocou ľavého ucha. Bývalý wrestlingový šampión ťahal vrtuľník neuveriteľných 20 sekúnd.

Ľudský bleskozvod

thunder through field
Photo od Mélody P na Unsplash

Cleveland Sullivan, známy aj ako „ľudský bleskozvod“, dokázal prežiť nie jeden, nie dva, ale sedem bleskov. A to počas svojho života vo veku od 30 do 65 rokov. 

Lámanie reťazí 

person holding silver chain link
Photo od Eyasu Etsub na Unsplash

Pierre Gasnier bol často nazývaný francúzskym Herculesom kvôli jeho schopnosti zdvihnúť činku, ktorá je dvakrát ťažšia ako je jeho hmotnosť, naraz roztrhnúť balíček kariet na polovicu a prelomiť železnú reťaz uviazanú na hrudi tým, že si zväčšil svoj hrudný kôš.

Lapač delových gúľ

Zdroj: ranker.com

John Holtum, nazývaný aj „kráľ delových gúľ”, dokázal zachytiť ťažké delové gule, ktoré na neho vystrelil jeho asistent. Bohužiaľ pri tom prišiel aj o niekoľko prstov.

Prsty ako lusk 

Zdroj: ranker.com

Bobby Badfingers sa dokázal presadiť v zábavnom priemysle a zapísal sa do Guinessovej knihy rekordov za svoju schopnosť luskať prstami rýchlosťou 30 lusknutí za sekundu! 

Počet tetovaní

man wearing black crew-neck shiurt
Photo od Klara Kulikova na Unsplash

S 95 % tela pokrytými tetovaniami je Julia Gnuseová držiteľkou svetového rekordu. Jej posadnutosť začala, keď sa nechala potetovať, aby skryla jazvy po jej kožnom ochorení, porfýrii.

Obrovské ústa

pink orange and green straw lot
Photo od FLY:D na Unsplash

V roku 2009 vytvoril Simon Elmore z Nemecka svetový rekord v počte slamiek napchatých do úst človeka. Zastavil sa pri počte 400 a dokonca si ich tam nechal po dobu 10tich sekúnd. 

Spiderman

man climbing staircase by the building photo
Photo od Josh Hild na Unsplash

Alain Robert, prezývaný „ľudský pavúk“, dokázal, že človek môže vyliezť na najvyšší mrakodrap bez použitia lán alebo akéhokoľvek horolezeckého vybavenia. Medzi jeho úspechy patrí Eiffelova veža, Opera v Sydney a Sears Tower.

Sila jazyka 

Zdroj: ranker.com

Thomas Blackthorne vytvoril rekord pre najväčšiu váhu zdvihnutú ľudským jazykom, keď zdvihol 12 kg závažie, ktoré mal pripevnené k háku v ústach. 

Prehĺtač mečov 

Zdroj: flickr

Chayne Hultgren dokázal zhltnúť 18 mečov naraz. I tak mu trvalo 15 rokov, kým sa vypracoval k prekonaniu rekordu. 

Ako si oči vyočiť

brown and black fur on white ceramic plate
Photo od Colin Lloyd na Unsplash

Kim Goodmanová vytvorila v roku 2007 bizarný svetový rekord, keď dokázala vysunúť očné buľvy z očných jamiek až na 12 milimetrov. 

Ihly v hlave

sew, needle, wire
Photo od Printeboek na Pixabay

Mohanathas Sivanayagam prekonal tento bolestivý rekord tým, že si do hlavy vpichol 2025 ihiel. Ihly boli zapichnuté aspoň 1,5 centimetra hlboko, aby bolo jasné, že to myslí vážne. 

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre