Menia perspektívu: 5 filmov, ktoré zmenia váš pohľad na olejový priemysel

124

Olejový priemysel nepatrí medzi tradičné témy filmových trhákov. Napriek tomu však existuje 5 zaujímavých filmov, ktoré nielenže stoja za pozretie, ale zmenia aj váš pohľad na toto odvetvie. Pohodlne sa usaďte, poďme na to.

How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline, v preklade Ako odpáliť ropovod, je americký dramatický thriller a western. Táto snímka bola nakrútená v roku 2022 a popisuje príbeh skupiny vedcov, ktorí chcú odpáliť ropovod v Texase. Hrajú tu Ariela Barer, Kristine Froseth, či Lukas Gage.

Lessons of Darkness

V originále Lektionen in Finsternis (Lekcia temnoty) je dokumentárna a vojnová snímka z roku 1992. Nakrúcala sa v Nemecku, vo Veľkej Británii a vo Francúzsku. Režisérom i scenáristom je Werner Herzog. Film ukazuje nielen iný pohľad na olejový priemysel, či obchod s ropou, ale približuje aj udalosti v Kuvajte a Perzskom zálive počas tamojších nepokojov.

Miestny hrdina (Local Hero)

Toto je britská komédia a dráma natočená v roku 1983 v Škótsku. Olejový priemysel zobrazuje cez udalosti vo veľkej naftárskej spoločnosti. V hlavných rolách sa predstavili Burt Lancaster, Peter Riegert alebo Denis Lawson.

The Oil Machine

The Oil Machine je britský film z roku 2022, ktorý mapuje ropný priemysel práve na Britských Ostrovoch. Tento dokument režírovala Emma Davie.

Čierna krv (There Will Be Blood)

Dramatický thriller Čierna krv bol natočený v USA v roku 2007. V hlavných úlohách tu učinkujú Daniel Day-Lewis, Paul Dano a Kevin J. O’Connor. Snímka opisuje životný skutočného ropného magnáta a jeho pohľad na olejový priemysel a veci s tým súvisiace.

Zdroj

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre