Ošetrovatelia v tejto organizácii si obliekajú špeciálny kabát, aby sa čo najlepšie postarali o osamotené zebrie mláďa

506

Organizácia Sheldrick Wildlife Trust nedávno zdieľala krásny, aj keď trochu tragický, príbeh. Mláďa zebry totiž bolo zachránené, no jeho matka bohužiaľ nie. Ulovili ju levy. Tento príspevok sa stal veľkým hitom z viacerých dôvodov, o ktorých sa dočítate v článku.

Daná organizácia má za sebou už dlhé a veľmi vydarené pôsobenie.Sheldrick Wildlife Trust je nezisková a jedna z najstarších ochranárskych organizácií vo východnej Afrike, ktorá pracuje na ochrane voľne žijúcich zvierat v Keni. Robí to už viac ako 40 rokov,“ uviedla zástupkyňa spoločnosti Sheldrick Wildlife Trust, Amie. Amie tiež podrobne informovala o tom, ako využívajú inovatívne a overené riešenia na zabránenie pytliactvu voľne žijúcich živočíchov, konfliktom medzi ľuďmi a divokými zvieratami, či ničeniu biotopov. Čo sa týka tohto zachráneného mláďatká, tak je o neho postarané veľmi dobre.

Čo je ale najzaujímavejšie na tomto celom šťastnom konci príbehu je, akým spôsobom sa o neho ošetrovatelia starajú. To zaujalo ľudí na internete najviac. „Mláďatá zebry (nazývané žriebätá) musia byť schopné rozpoznať svoju matku už od narodenia, aby dokázali prežiť. Aby sa naučili pruhy svojich matiek, tak matka zebra často oddelí seba a svoje dieťa od stáda, aby sa dieťa mohlo naučiť všetko potrebné – v podstate rozpoznáva a sleduje jej kabát, čuch či volanie. Keď mláďa dokáže identifikovať svoju matku, duo sa vráti do stáda,“ vysvetlila Amie. Chovatelia majú preto špeciálne vyrobený pruhovaný kabát, podľa čoho ich Diria rozpoznáva ako svoju matku.

Tím opatrovateľov venuje Dirii 24 hodín denne, 7 dní v týždni starostlivosť, ktorú potrebuje, aby dostalo tú najlepšiu šancu na prežitie. Zvieratko má tak všetko, čo potrebuje a darí sa mu veľmi dobre.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre