Oslávila svoje 117. narodeniny, čím sa stala najstaršou ženou sveta

200

Viete si predstaviť, že by vám bolo dopriate prežiť viac ako storočie dobre prežitých príbehov? Cícera Maria dos Santos tú možnosť mala, pretože nedávno oslávila svoje 117. narodeniny. Okrem toho však mala to šťastie, že s ňou narodeniny oslávila aj jej 107-ročná sestra. Znie to neuveriteľne, však? Možno si teraz kladiete otázku, ako je možné, že žijú tak dlho? Dnes vám na ňu odpovieme!

White and Blue Floral Table Lamp
Foto od
lil artsy na Pexels

Cícera sa narodila v Brazílii v roku 1906. Má mladšiu sestru Josefu Mariu de Conceição, ktorá má 107 rokov. Je prostrednou sestrou, ktorá takmer celý život strávila na vidieku. Živila sa predajom sliepok na trhu a vždy dbala o zdravú stravu. To je podľa nej aj tajomstvom dlhovekosti. Zdôraznila, že človek musí jesť – fazuľa, kukurica, zemiaky. Ide o základné potraviny, ktoré ju dostali až tam, kde je dnes.

Colorful fruits and vegetables placed on counter in local market
Foto od
Ryutaro Tsukata na Pexels

Dom sestier je plný najrôznejších pamiatok. Dá sa povedať, že ide svojím spôsobom o akési múzeum. Pre rodinu je však to najcennejšie ich prítomnosť. Ruan, pravnuk Josefy, je mimoriadne vďační a šťastný, že má možnosť stále byť so svojou rodinou.

Black and White Photos of Toddlers
Foto od
Rodolfo Clix na Pexels

Táto mimoriadne netradičná oslava narodenín skončila tradičnou tortou, občerstvením a potleskom, ktorý vyjadroval obdiv k životu 117-ročnej ženy. Obom sestrám želáme do ďalších rokov veľa zdravia a množstvo príjemných príbehov.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre