Vaša sila je v analýzach: 9 znakov, že máte osobnosť analytika

1955

Náš mozog funguje veľmi záhadným spôsobom. Je rozdelený na dve hemisféry. Pravú a ľavú. Práve ta ľavá je zodpovedná za analytické myslenie. Okrem iného. Analytické myslenie je skvelý dar. Alebo miestami prekliatie? Na jednej strane je totiž skvelé, ak chce človek vedieť ako svet funguje. Na druhej strane rozoberať si všetky detaily do nekonečna a všetko analyzovať tisíc krát, môže byť niekedy veľmi namáhavé. Pokiaľ si nie ste istý, ako je to s vami, prinášame vám 9 znakov analytickej osobnosti.

Radi riešite problémy

3 94
Zdroj: canva

Analytický zameraní ľudia milujú riešiť problémy. Od obyčajných krížoviek a hlavolamov, až po ťažké matematické úlohy, či filozofické otázky. Pravdou je, že nielen, že milujú vyriešiť každý problém, ale vždy nájdu aj to najlepšie a najefektívnejšie riešenie. Ich myseľ tak proste funguje. Vedia sa zamerať na každý detail, pospájať si všetky časti „skladačky“, urobiť si v hlave analýzu a potom nájsť najlepší výsledok.

Vychutnávate si výzvy

4 66
Zdroj: canva

V práci sa ohlási nový, veľmi komplikovaný a komplexný projekt. Väčšina ľudí prevráti očami, keďže je to práca navyše popri všetkom, čo už robia. Analytikovi sa však rozžiaria oči a zaplesá mu srdce. To je niečo preňho. Čím komplikovanejšie, tým lepšie. Vyžívajú sa v takýchto výzvach a budú hľadať tie najlepšie a najviac efektívne výstupy. Ešte sa ani neskončila prezentácia o projekte a oni už majú predstavu, kde presne a ako začnú. Tá detská radosť v ich očiach hovorí za všetko. Teraz sme to možno trochu nadniesli, ale analyticky fungujúci človek naozaj zbožňuje výzvy a to vo všetkých aspektoch svojho života.

Ste zvedaví

5 74
Zdroj: canva

Analytici potrebujú vedieť „prečo“? a „ako“. A to vo všetkom. Zaujímajú ich tisíce vecí, ako fungujú, prečo sú také aké sú a ich celkový princíp. Neprestanú s pátraním, kým nenájdu uspokojiví odpovede. Vždy kladú veľké množstvo otázok. Áno. Väčšinou sú práve oni, kto predlžuje nudné porady, lebo sa veľa pýtajú. Ale zase sa aj veľa dozvedia. Ich prirodzená zvedavosť im zabezpečuje okrem iného aj to, že sú vždy o krok vpred, oproti ostatným. Hovorí sa, že odvážnym a zvedavým patrí svet. Tak to asi tak bude.

Radi experimentujete

6 54
Zdroj: canva

Kombinácia silnej, nutkavej a nekonečnej zvedavosti a potreby vyriešiť každý problém, ich automaticky núti experimentovať. Experimentujú so všetkým. Radi uvádzajú svoje teórie a poznatky do praxe a zisťujú ako fungujú. Princíp pokus – omyl, je presne ich doménou. Majú však tú výhodu, že ich experimenty majú vysokú úspešnosť. A bodaj by nie. Veď majú všetko dokonale premyslené a každý detail zapadá na svoje miesto. Experiment je posledným krokom k vyriešeniu úlohy. Samozrejme radi experimentujú aj v osobnom živote s úplne bežnými vecami. Tým, že sú takí zvedaví, radi skúšajú a objavujú nové veci.

Veľa premýšľate

7 53
Zdroj: canva

Premýšľanie, premýšľanie a ešte raz premýšľanie. Presne v tomto aspekte niekedy nachádzajú to spomínané prekliatie. Ale je to pre analytické osobnosti jeden z najbežnejších znakov. Ak chcú niečo dokonale vyriešiť, musia to predsa dokonale premyslieť. Neuspokoja sa s prvoplánovým riešením. Problém nastáva, keď je toho príliš a nevedia to zastaviť. Je to aj v profesionálnom, ale najmä v osobnom živote. Keď sa napríklad takému človeku stane niečo vo vzťahu, tak bude dookola hľadať chybu a donekonečna premýšľať, čo sa stalo a prečo sa to stalo. Takto sa bude umárať a trápiť veľmi dlhú dobu. Lebo veľa premýšľa.

Ostatní si myslia, že ste príliš kritickí

8 23
Zdroj: canva

Kritika ide ruka v ruke s analýzou. Nakoľko títo jedinci vidia a vyhodnotia každý detail, sú samozrejme kritickejší ako niekto, kto sa na problematiku pozrie veľmi povrchne a konkrétneho problému sa chce veľmi rýchlo zbaviť. Preto ich ostatní považujú miestami za príliš kritických. Musíme však pochopiť to, že ich vnímanie vecí funguje inak, ako u bežného človeka. Preto vždy nájdu aj tie najlepšie riešenia vyriešia všetky neriešiteľné problémy. Bez kritického myslenia by to išlo asi ťažko.

Ste skvelý vodca

9 18
Zdroj: canva

Pýtate sa prečo sú dobrými lídrami? Odpoveď je jednoduchá. Vďaka ich mysleniu a daru vyriešiť problémy, vedia takýmto smerom viesť aj tím ľudí. Vedia ich správne nasmerovať a delegovať úlohy dokonalým spôsobom. Majú totiž spravenú analýzu osobnosti každého jedného človeka, ktorého vedú a tým pádom mu vedia dať úlohu presne na mieru. Takto tím funguje ako švajčiarske hodinky a úlohy a projekty idú hladko a bez problémov. Preto sú skvelými lídrami.

Nemáte radi povery

10 14
Zdroj: canva

Analytické myslenie a babské povedačky jednoducho nemôžu fungovať v jednej osobnosti. Analytický typ človeka, si to jednoducho premyslí, rozmení na drobné a potom mu to príde ako nezmysel. Neverí týmto veciam a nemá ich rád, pretože nemajú žiaden logický, analytický ani rozumný základ. Pre nich fungujú fakty a veda. Nie nejaké nadprirodzené sily, ktoré nikto nevie dokázať.

Ste naklonený možnosti, že sa môžete mýliť

11 9
Zdroj: canva

Analytické osobnosti zbožňujú, keď majú pravdu, ale nemajú klapky na očiach. Sú otvorení aj možností sa niekedy môžu mýliť. Tým, že skúmajú každého a všetko okolo seba, vedia a chcú vedieť ako všetko funguje a vedia, že ľudia sa môžu mýliť. Lebo sú len ľudia. Z analytického hľadiska sú chyby povolené, aj keď sa ich snažia spraviť, čo najmenej, vďaka nekonečnému premýšľaniu a analýzam. Ale kľudne ich môžete opraviť, ak sa mýlia. Nebudú síce super šťastní, ale neurazia sa.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.