Otca 4 detí považujú za skutočne inšpiratívneho človeka a pozrite sa, prečo je tomu tak

591

Zoznámte sa s Benjamínom Carpenterom. Je to milý 33-ročný muž žijúci v meste Shepley v štáte West Yorkshire. Vo Veľkej Británii je tento chlapík všeobecne považovaný za skutočne inšpiratívneho človeka. Dôvodom sú štyri rozkošné a zároveň postihnuté deti, ktoré tento homosexuál prijal, aby im pomohol vyrastať v lepšom svete.

Benjamin priznáva, že túžbu byť rodičom mal už od mladého veku. „Vyrastal som v náboženskej rodine, takže vo mne vždy rástla starostlivosť, vždy som si chcel adoptovať deti, biologické deti pre mňa nikdy neboli prioritou,“ povedal Carpenter pre Unilad.

Benjaminova cesta začala pred 10 rokmi, keď prvýkrát prijal svoje najstaršie dieťa, Jacka. Chlapec má teraz 10 rokov a trpí autizmom, čo znamená, že celá rodina by sa mala každodenne prispôsobovať jeho potrebám. 6-ročná Ruby má problémy s mobilitou a telesné postihnutie. 5-ročná Lilly je hluchá a vážne postihnutá. Celá rodina sa naučila britský znakový jazyk (BSL), aby s Lilly mohli účinne komunikovať. Najmladším členom tejto rodiny je 2-ročný Joseph, ktorý má Downov syndróm.

Trvalo 3 roky, kým Benjamin presvedčil úrady, že to myslí s adopciou skutočne vážne a chce sa stať jedným z najmladších homosexuálov v krajine, ktorí príjme dieťa. Tento otec hovorí, že so všetkým stále bojuje a často počúva rôznorodé a mnohé nie príliš pozitívne názory na to, že je homosexuál a zároveň otec. „Častokrát počúvam komentáre ako: nie je to správne a preto, že si homosexuál budú aj všetky deti ako ty,“ povedal Ben. „Pre mňa sú to len názory, s ktorými sa vyrovnám. Mám pocit, že dostávam veľmi hlúpe a naivné pripomienky. No keď to niekomu vysvetlím, väčšina v tom vidí zmysel a pochopí to. “

Benjamin priznáva, že svet a jeho názory sa menia a je otvorený myšlienke prijať piate dieťa. „Všetky deti mi prinášajú absolútnu radosť! Keď sa ráno prebudím, premýšľam o tom, aký by bol môj život bez nich. Viem, že by bol prázdny, to je isté! “

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre