Výsledky štúdie ukázali, že otcovia sú šťastnejší než matky

332

Otcovia pociťujú pri deťoch a komunikácii s nimi väčšiu radosť. Okrem toho majú tendenciu pociťovať menej stresu než matky. Aj to je dôvod, prečo si množstvo ľudí myslí, že otcovia našli jedinečný spôsob výchovy. Taký, ktorý im umožňuje zažiť viac zábavy a príjemných zážitkov so svojimi ratolesťami.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tristan Thompson (@realtristan13)

Skupina vedcov uskutočnila výskum, ktorý mal zistiť, ako si rodičia pri starostlivosti o deti delia prácu. Výsledky ukázali, že rodičovstvo je síce náročná a rodovo často vyvážená úloha, no otcovia pri nej zažívajú viac emocionálnych odmien. To znamená, že pociťujú väčšie šťastie, menej stresu a nie sú takí unavení ako matky.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by David Beckham (@davidbeckham)

Výskum okrem iného prezradil, že otcovia sú vo všeobecnosti spokojnejší so životom a cítia sa s ostatnými viac prepojení. V porovnaní s matkami prežívajú viac pozitívnych emócií a menej každodenných ťažkostí. Zaujímavým zistením je aj úroveň stresu – tú majú otcovia dokonca nižšiu ako bezdetní muži. Na druhej strane, matky majú v porovnaní s bezdetnými ženami vyššiu tendenciu pociťovať depresívne stavy.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by John Legend (@johnlegend)

Podľa výsledkov výskumu sa zdá, že otcovia zvyčajne prežívajú viac šťastia a vďaka tomu sa môžu viac venovať svojim deťom. Posledné zistenie na záver: otcovia pri rozhovoroch so svojimi dcérami používajú iný štýl komunikácie, dokonca si s nimi viac spievajú než so svojimi synmi.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre