Otec chcel otestovať aké hodnoty má jeho malá dcéra, no výsledok ho dojal k slzám

2417

Myslíte si, že muži neplačú? Omyl. Aj keď je pravdou a výskumy dokazujú, že ženy plačú viac a častejšie. Ako ukázala jedna štúdia v Holandsku, muži plačú za 1 mesiac v priemere od 0,5 do 1,5-krát. Aj toto číslo sa niektorým môže zdať príliš vysoké.

V každej kultúre je to však individuálne a záleží od mnohých iných okolností. Pozeráte napr. Titanic a udržujete vaše chvejúce sa pery pod kontrolou? Alebo pozeráte ako váš futbalový tím vyhral ligu po prvýkrát? Choďte stranou a nechajte vaše oči vyplakať. Avšak udalosť akou je narodenie vášho dieťaťa prináša úplne iný rozmer do života. Tam len ťažko udržíte slzy na krajíčku. Je to ťažké aj pre tých najtvrdších mužov.

Bez ohľadu na váš názor, existuje mnoho ľudí, ktorí udržujú svoje emócie a nedajú na sebe nič poznať. Ako príklad si zoberte tohto otca. Vychoval dcéru, ktorá ho nikdy nevidela plakať. A keď sa ho na to opýtala, poskytol emotívnu a prekvapivú odpoveď.

Toto je Han, ktorá sa rozhodla zdieľať krátky príbeh o okamihu, kedy videla svojho otca jedinýkrát v živote plakať.

Príbeh:

Opýtala som sa svojho otca, či som ho niekedy v živote rozplakala. Povedal, že raz. Keď som mala 3 roky, položil predo mňa pero, dolár a hračku. Chcel vidieť, čo si z toho vyberiem. Tento malý test robí veľa Číňanov, aby zistili, aké hodnoty budú mať ich deti keď vyrastú. Pero predstavuje inteligenciu, peniaze sú peniaze a hračka predstavuje zábavu.

Pre otca to bolo zaujímavé tak si povedal, že to skúsi a zistí, čo si vyberiem. Povedal, že iba tam tak sedel oproti mne a čakal na reakciu. Vraj som sa začala pomaly plaziť vpred, zatiaľ čo otec so zadržaným dychom sledoval, čo si vyberiem.

Keď som narazila na veci, odsunula som ich všetky na bok a hodila sa mu do náručia. Nevedel si ani predstaviť, že môže byť jednou z možností a dojalo ho to k slzám. To bolo prvý a poslednýkrát kedy som ho videla plakať.

Zdroj: boredpanda

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre