Známe turistické pamiatky opradené desivými udalosťami – vraždy, duch, prekliatie.

3092

Niektoré miesta navštevované turistami ako napríklad opustené väznice, cintoríny či iné staré budovy sa môžu zdať naozaj strašidelné a pretkané nadprirodzenom, no existujú aj mnohé iné pamiatky, ktoré sú známe a na prvý pohľad celkom neškodné. To ste však ešte nevedeli, že i ony môžu skrývať temné tajomstvá. 

V pokračovaní článku sa na niektoré pozrieme. Možno o tých udalostiach budete „počuť“ prvýkrát a celkom vám zmenia pohľad na navštevované miesta sveta. 

Muž sotil svoju manželku z Grand Canyonu

Grand Canyon during daytime
Photo od Tim Hart na Unsplash

V roku 1993 Robert Spangler sotil svoju manželku Donnu z okraja Grand Canyonu. Čo je však ešte desivejšie, polícia túto situáciu vyhodnotila ako nehodu, a tak bol celý prípad uzavretý. 

O niekoľko rokov neskôr, keď mu bola diagnostikovaná rakovina v terminálnom štádiu, sa Spangler sám priznal, a to nielen k vražde svojej manželky Donny, ale aj k odstráneniu svojej prvej ženy a dvoch detí, ktoré spolu mali. To sa udialo ešte v roku 1978. 

Strašidelný les s tragickou históriou, úpätie hory Fuji

a lush green forest filled with lots of trees
Photo od Artem Shuba na Unsplash

Ide o zdanlivo obyčajný les Aokigahara nachádzajúci sa na úpätí hory Fuji, v Japonsku. Na prvý pohľad sa môže zdať pokojný a krásny, no v skutočnosti je miestom veľkého počtu úmrtí.

V minulosti v ňom symbolicky umierali chorí a starí ľudia, a tak sa i dnes stal miestom, kde si ľudia chodia vziať život. Vďaka tomu si vyslúžil prezývku „les samovrahov.” 

Duch muža zotrval na mieste, kde zomrel, na palube lodi Queen Mary

white and blue ship on sea under white sky during daytime
Photo od Chris Nguyen na Unsplash

Údajne išlo o mladého muža, ktorého telo bolo v roku 1966 rozdrtené vo vodotesných dverách v trupe lode Queen Mary. 

Odvtedy občas pracovníci lode zachytia zvláštne veci – ako muža v modrých monterkach, pískanie alebo mastné odtlačky prstov na dverách. 

Dvaja princovia ako deti zmizli v Tower of London

brown brick building under blue sky during daytime
Photo od Paul Rigby na Unsplash

Išlo o dedičov anglického trónu Edwarda a Richarda – vo veku 12 a 9 rokov. Nakoľko zatiaľ nemohli vládnuť, dostali poručníka, ktorým bol ich strýko Richard III., ktorý ich poslal do Tower of London. 

Odvtedy ale chlapcov nikto nevidel a Richard sa vyhlásil za anglického kráľa. Čo sa stalo s chlapcami je záhadou, dokonca ani ich pozostatky neboli nájdené. 

Vystrašení turisti v Burdž Chalífa zostali uväznení v tmavom výťahu 

architectural photography of city building
Photo od Jeff Tumale na Unsplash

Pätnásť návštevníkov Burdž Chalífa, najvyššej budovy v Dubaji, sa ocitlo v situácii, ktorá nápadne pripomínala dramatickú scénu z filmu. Výťah sa zastavil 124 poschodí nad zemou, vyplo sa svetlo a začal sa rútiť nadol. Našťastie sa po krátkej chvíli zastavil, vďaka brzde. Po 45 minútach boli ľudia vyslobodení bez ujmy na zdraví. Burdž Chalífu ale museli okamžite zavrieť (a to bolo len mesiac po jeho slávnostnom otvorení). 

Muž, ktorý kradol v pyramíde mal pocit, že je prekliaty 

a large ancient building
Photo od 2H Media na Unsplash

Bolo to v roku 2004, keď istý nemec pri návšteve pyramídy ukradol relikviu z Údolia kráľov ako suvenír. To však veľmi rýchlo oľutoval – po návrate domov totiž dostal horúčku, následne ochrnul a zomrel. Rodina tiež uverila tomu, že bol prekliaty. 

Koloseum bolo kedysi považované za siedmu bránu do pekla

a group of people standing inside of an old building
Photo od Kenneth Coffie na Unsplash

V čase stredoveku sa šírili reči o tom, že pod Koloseom sa majú nachádzať dvere do pekla, kam majú prechádzať predovšetkým duše mŕtvych gladiátorov. 

Taktiež sa istú dobu verilo, že samotné Koloseum bolo chrámom Belzebuba (zlého ducha, vládcu ostatných démonov). 

Pod Stonehenge sa našla pochovaná kostra bez hlavy

Stonehenge
Photo od Jack B na Unsplash

Existuje nespočetné množstvo mýtov a teórií o vytvorení a účele Stonehenge. Ale my vám teraz prinášame jeden fakt. V roku 1923 tu vykopali kostru človeka, ktorý bol pravdepodobne sťatý, nakoľko mu chýbala hlava. Záhadou je aj samotná kostra, pretože tam mohla byť pochovaná kedykoľvek od prvého storočia pred naším letopočtom až do roku 1000 nášho letopočtu.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre