Panda, ktorá predstierala tehotenstvo, len aby sa o ňu lepšie postarali

1066
panda fotografia
Foto od Soren Wolf

Panda veľká, ktorá sa stala hviezdou prvého živého vysielania narodenia mláďat pandy, stratila svoju rolu po tom, čo sa zistilo, že nie je tehotná, tvrdia čínske média.

Nielenže to bolo falošné tehotenstvo, no zoológovia z Chengdu Research Base of Giant Panda Breeding podozrievajú, že panda Ai Hin mohla predstierať toto tehotenstvo pre zlepšenie kvality svojej životosprávy.

Ai Hin, vo veku 6 rokov, prejavovala všetky znaky tehotenstva ako napríklad zmena chuti do jedla, menej pohybu a zvýšenie produkcie pohlavných hormónov. Po takmer dvoch mesiacoch sa vrátila späť do normálu. Experti tvrdia, že sa pandy niekedy takto správajú práve preto, lebo sa cítia, že o nich nie je dostatočne postarané.

,,Po prvých znakoch tehotenstva sú budúce mamičky presťahované do miestností s klímou, kde sú samy a kde ich obskakujú každú chvíľu,“ tvrdí Wu Kongju, expert na základni v Chengdu. „Taktiež dostávajú viac buchiet, ovocia a bambusov. Niektoré boli múdre natoľko, aby toto špeciálne zaobchádzanie zneužívali, tak ako aj Ai Hin.“

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre