Pár pomenoval svoju dcéru po poskytovateľovi internetu, aby získal WiFi zadarmo

733

Pár pomenoval svoje dievčatko po poskytovateľovi internetových služieb, aby mal 18 rokov bezplatné WiFi. Je to možno bizarné, no je to skutočne pravda. Udialo sa to vo Švajčiarsku.

baby 5008130 1280
Foto od Wikimedia

Otec si totiž všimol reklamu na Facebooku od švajčiarskej novo vzniknutej spoločnosti Twifi, ktorá ponúkala bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet po dobu 18 rokov každému, kto pomenuje svoje dieťa práve po ich spoločnosti. Takže chlapček by sa mal v takom prípade volať Twifus a dcéra Twifia. Mladí rodičia, ktorí si želali zostať v anonymite, sa predsa len dohodli, že to podstúpia. A napokon sú spokojní, že dali svojmu dievčatku druhé meno Twifia aj keď spočiatku to vyzeralo všelijako.

Mama a otec dievčatka teraz dúfajú, že ušetrené peniaze použije na kúpu automobilu alebo na zaplatenie vodičského kurzu. V rozhovore pre web kidspot.com.au sa otec vyjadril takto: „Čím dlhšie som nad tým premýšľal, tým viac sa mi to meno zdalo jedinečným. Postupne som v ňom našiel svoje čaro.“ Matka však spočiatku taká nadšená nebola, no postupne sa s tým aj ona zmierila a meno odobrila. „Je to tiež aj manželove dieťa. A pre mňa meno Twifia v tomto kontexte symbolizuje akési spojenie a tým aj večné puto! Veď napokon existujú oveľa horšie mená. Čím častejšie hovoríme Twifia, tým znie toto meno srdečnejšie,“ povedala matka.

Rodičia sa vyjadrili, že chcú zostať v anonymite kvôli svojmu okoliu, pretože napr. počúvať obviňovanie z toho, že predali meno vlastného dieťaťa, by ich veľmi zraňovalo. „Aj sa trochu hanbíme,“ priznali napokon rodičia.

 

 

 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.