Pixabay

Počuli ste už niekedy o Parížskom syndróme? Ide o duševnú poruchu, ktorou trpia väčšinou japonskí turisti, ktorí sú pri svoje prvej návšteve Paríža sklamaní. Šok z Paríža, ktorí nenaplnil ich očakávania vyvoláva depresiu, potenie, úzkosť, závrat, halucinácie a bludy. Japonské veľvyslanectvo v Paríži prevádzkuje 24-hodinovú linku, pre tých ktorí potrebujú pomoc aj v takýchto prípadoch. V parížskej nemocnici býva ročne hospitalizovaných až 20 japonských turistov. Zvyčajnou liečbou je jednoducho ísť naspäť domov. Čo na to povedať. Chceli by sme mať problémy Japoncov… J

Zdroj

 

   

Zanechať komentár

2 Komentáre on "Parížsky syndróm vyvoláva potenie, halucinácie, závrat. Čo ho spôsobuje?"

Upozorniť
avatar
Zoradiť:   nové | najstaršie | Najlepšie hodnotené
polovnik
Anonym
polovnik

Aj ja som mal syndróm mindrákov v Paríži. Krásne mesto sa mi zhnusilo množstvom žobrajúcich a otravujúcich násilných migrantov. Stále som čakal, kde a kto ma okradne. Krik, smrad, špina. Miesto kľudného pozerania sa na mimochodom krásne pamiatky som sa pozeral na hordu prisťahovalcov.

polovnik
Anonym
polovnik

Môj predchádzajúci komentár popisuje skutočnú situáciu v Paríži. Myslíte si, že bol diskriminačný alebo urážal niekoho? Preto nebol zverejnený…… Tak sa tam choďte pozrieť osobne a uvidíte to na vlastné oči. Pravda niekedy bolí, ale pravdou zostane.

wpDiscuz