Parížsky syndróm vyvoláva potenie, halucinácie, závrat. Čo ho spôsobuje?

2720
Pixabay

Počuli ste už niekedy o Parížskom syndróme? Ide o duševnú poruchu, ktorou trpia väčšinou japonskí turisti, ktorí sú pri svoje prvej návšteve Paríža sklamaní. Šok z Paríža, ktorí nenaplnil ich očakávania vyvoláva depresiu, potenie, úzkosť, závrat, halucinácie a bludy. Japonské veľvyslanectvo v Paríži prevádzkuje 24-hodinovú linku, pre tých ktorí potrebujú pomoc aj v takýchto prípadoch. V parížskej nemocnici býva ročne hospitalizovaných až 20 japonských turistov. Zvyčajnou liečbou je jednoducho ísť naspäť domov. Čo na to povedať. Chceli by sme mať problémy Japoncov… J

Zdroj

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

2 Komentáre
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
polovnik
31. mája 2017 16:01

Aj ja som mal syndróm mindrákov v Paríži. Krásne mesto sa mi zhnusilo množstvom žobrajúcich a otravujúcich násilných migrantov. Stále som čakal, kde a kto ma okradne. Krik, smrad, špina. Miesto kľudného pozerania sa na mimochodom krásne pamiatky som sa pozeral na hordu prisťahovalcov.

polovnik
31. mája 2017 20:31

Môj predchádzajúci komentár popisuje skutočnú situáciu v Paríži. Myslíte si, že bol diskriminačný alebo urážal niekoho? Preto nebol zverejnený…… Tak sa tam choďte pozrieť osobne a uvidíte to na vlastné oči. Pravda niekedy bolí, ale pravdou zostane.