Pasažieri lietadla zažili chvíle hrôzy – lietadlo začalo prudko klesať a v priebehu pár minút zostúpilo o celých 9 km!

1794

Ľudia, ktorí sa nachádzali na palube leteckej spoločnosti Delta Airlines tak skoro na svoj let nezabudnú. V kabíne nastali problémy, ktoré vyústili až do toho, že lietadlo začalo prudko padať. Panika, ktorá následne nastala je totiž absolútne pochopiteľná. Všetko sa to udialo na linke Atlanta – Fort Lauderdale.

Lietadlo s niekoľkými desiatkami pasažierov sa za pár minút prepadlo o celých 9 kilometrov – z výšky 12 km sa dostali na výšku 3 km. Tí, ktorí boli na palube, to prežívali rôzne. Niektorí kričali, iní zas boli pokojnejší a volali domov, aby sa so svojimi blízkymi rozlúčili, mysleli si totiž, že sú to ich posledné chvíle na tomto svete. Brali to tak, že sa doslova pozerajú smrti do oči. Situácia bola naozaj vážna. Navyše, let bol v tej chvíli iba v polovici cesty. „Z ničoho nič som pocítil, ako sa lietadlo v jednej chvíli prepadlo,“ opísal svoje pocity z daného okamihu Harris Dewoskin. Bol jeden z tých, ktorý zatelefonovali svojmu blízkemu človeku, konkrétne išlo o jeho priateľku, ktorej povedal, že sa deje niečo zvláštne.

Následne dodal, že letuška neustále opakovala do mikrofónu, aby neprepadávali panike, čo však vyvolalo ešte väčší strach a opačnú reakciu, akú by si aj samotná letuška priala. Ľudia boli skrátka hysterickí, nikto nevedel kedy to skončí, ako to skončí a čo sa vlastne deje. Netrvalo dlho a pasažieri mali pred sebou kyslíkové masky, čo taktiež nepridalo na pohode. Jeden z prítomných cestujúcich dokonca objal svojho syna so slovami, že ho má veľmi rád.

Foto od youtube

Celá tá nepríjemná situácia trvala niekoľko minút, presnejšie 7, čo v skutočnosti nie je nejako veľa, no v takej situácii sa čas neskutočne vlečie. Piloti boli nútení pristáť skôr, a preto svoj let nasmerovali na letisko v Tampe, kde sa im podarilo bezpečne pristáť. Technickí pracovníci okamžite zaujali svoje miesto a snažili sa čo najskôr zistiť, o aký problém išlo. Hovorca leteckej spoločnosti sa neskôr vyjadril, že celú nepríjemnú situáciu spôsobil nepravidelný tlak v kabíne lietadla.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre