Pašerák, ktorý riskuje život – Avšak nie kvôli drogám a ani zisku

2106

Rami Adham navštívil hlavne mesto Sýrie ako humanitný pracovník s dávkou liekov a potravín . Jeho balíček pomoci vtedy obsahoval však niečo „extra“, čo najskôr ani zobrať nechcel . Donútila ho k tomu jeho 3 ročná dcéra Jasmín. Cez hranice totiž doniesol aj 36 bábik a 25 plyšových medvedíkov.

Foto: RAMI ADHAM
Foto: RAMI ADHAM

„Prvý krát keď sme prekročili hranice doniesli sme jedlo a lieky . Ale keĎ sme začali rozdávať deťom hračky nastal skutočný rozruch a deti začali prichádzať zo všetkých kútov.“

Nadšenie detí zanechalo na Ramiho taký dojem, že sa s hračkami ešte niekoľko krát vrátil a vracia sa dodnes. Prischla mu totiž prezývka “ Pašerák hračiek“. A aj keď je jeho život tiež ohrozený jeho odmenou nie sú peniaze ale detský úsmev . Do Sýrie cestuje z Fínska každé 2 mesiace a „prepašoval“ už tisícky detských hračiek. Na každú cestu si zabalí približne 80 kg hračiek a prenesie ich cez Turecko aj napriek všetkým rizikám.

„Hračky zanechávajú v deťoch pocit, že niekomu na nich záleží“

RAMI ADHAM
Foto: RAMI ADHAM
RAMI ADHAM 4
Foto: RAMI ADHAM

V táboroch v Sýrií sa nachádza približne 3 milióny detí, ktoré postihla vojna. Tie šťastnejšie chodia do školy, iné musia pracovať .

Jeho najnebezpečnejšia výprava sa odohrala v roku 2011 kedy Rami musel ísť do mesta 8 míľ pešo lebo rebeli obsadili určité časti Aleppa .

„Bola to 27. výprava a zároveň najnebezpečnejšia. Keď sme dorazili bolo šesť sirôt, ktoré sme podporovali mŕtve.“

Potom, čo prežil trojtýždňové bombardovanie sa „pašerák hračiek“ vydal na cestu domov. Avšak počas čakania na prestup v Istanbule sa stal takmer obeťou nedávneho samovražedného útoku na letisku Ataturk, ktorý zabil 43 ľudí.

Foto: RAMI ADHAM
Foto: RAMI ADHAM

Ramiho to však neodradilo a už teraz sa zbieraním hračiek chystá na svoj ďalší „pašerácky“ trip do Sýrie .

„Práve teraz zažívajú deti v Sýrií obavy o svoj život a sú v neustálom ohrození. Hračky sú dôležité“

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre