Päť najčastejších zdravotných odporúčaní, ktoré nám v skutočnosti škodia

630

Takmer všetci sa snažíme žiť zdravo. Mnohé užitočné veci nás naučili rodičia, v snahe o to, aby nás ochránili pred nebezpečnými vecami ako sú baktérie a vírusy. Tiež sa stretávame s rôznymi zdravotnými odporúčaniami, ktoré na nás chrlia masmédia. Ale sú zdravé veci, ktoré pre seba robíme, naozaj prospešné? Tento článok môže spochybniť vaše presvedčenia.

Dezinfekčné prostriedky na ruky

Dezinfekčný prostriedok na ruky, ktorý je najmenej nápadný, vytvára na rukách používateľov vrásky, pretože vysušuje pokožku. Obsahuje aj chemikálie (okrem bežného alkoholu), ktoré môžu byť pri častom používaní veľmi škodlivé. Najdôležitejšie je, že používaním týchto výrobkov sa vytvárajú odolnejšie baktérie a vírusy (superbaktérie).

Zdroj Kelly Sikkema

Pitie filtrovanej a balenej vody

Spoločnosti vyrábajúce balenú vodu nechcú, aby ste vedeli, že pri čistení vody filtrujú minerálne látky, ktoré potrebujeme pre zdravie. Predovšetkým sa do mestskej pitnej vody pridáva fluorid. Keď sa odstráni, zdravie našich zubov je ohrozené. Takže keď budete mať nabudúce zubný kaz, možno by ste mali zvážiť zmenu preferencie pitnej vody.

Zdroj Serenity Mitchell

Konzumácia rýb

Prechod od červeného mäsa k alternatívnym zdrojom bielkovín je už mnoho rokov bežnou praxou. Ako najlepšie spôsoby získavania bielkovín z mäsa sa odporúča kuracie mäso a ryby. Častá konzumácia niektorých druhov rýb však môže byť pre vaše zdravie veľmi škodlivá. Dokonca vás môže nevedomky naplniť jedom. Niektoré druhy rýb obsahujú ortuť, ktorá môže pri požití spôsobiť vážne problémy.

Zdroj Jakub Kapusnak

Bezlepková diéta

Zdá sa, že najnovšou potravinovou mániou je bezlepková strava. Je pochopiteľné, že ľudia so skutočnou alergiou na lepok by mali nakupovať potraviny, ktoré ho neobsahujú. Mnohí sa domnievajú, že bezlepková potravina znamená zdravá, hoci mnohé z týchto potravín sú všetko iné. To, že sušienka neobsahuje lepok, ešte neznamená, že je pre vás dobrá. Stále obsahuje cukor a maslo, takže sú to len prázdne kalórie. Keď nabudúce pôjdete do obchodu, možno by ste sa mali dvakrát zamyslieť, keď uvidíte reklamu na bezlepkové výrobky.

Zdroj Anton

Užívanie liekov proti bolesti

Veľa ľudí užíva lieky, aby sa cítili lepšie. V skutočnosti sú farmaceutické spoločnosti vedúcim priemyselným odvetvím. Nie je prekvapením, že lekári radšej predpisujú lieky namiesto toho, aby si ich pacienti zvolili na riešenie svojich problémov alternatívne spôsoby. Pre lekárov je to jednoduchšie a môže to byť lukratívnejšie, ak dostanú kompenzáciu od farmaceutickej spoločnosti. Mnohým je neznáme, že veľké množstvo starších pacientov je závislých od liekov proti bolesti, ktoré im predpisujú lekári. Okrem toho dlhodobé užívanie narkotík, ako je napríklad kodeín, môže zmeniť chemický vzorec mozgu užívateľov. V niektorých prípadoch môžu byť tieto zmeny nezvratné a môžu spôsobiť vznik demencie.

Zdroj freestocks

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre