Pilot zachytáva neuveriteľné zábery z kokpitu lietadla

3246

Santiago Borja, pilot leteckej spoločnosti LATAM Ecuador Airlines, miluje fotografovanie svetelných úkazov a oblohy. Často spája svoju prácu so svojím hobby a fotografuje aj na palube lietadla. Ako hovorí, fotoaparát nosí všade so sebou. V jeho začiatkoch sa snažil zachytiť výjavy búrky a neskôr, keď začal pracovať ako pilot, mohol zachytiť búrku priamo v centre jej diania. Takýmto spôsobom Santiago Borja kombinuje svoje dve najväčšie vášne: Lietanie a fotografovanie.

Santiago Borja
Santiago Borja
Santiago Borja
Santiago Borja

Pri svojej nedávnej ceste prišiel Borja do kontaktu s neuveriteľnou búrkou, a to tvárou v tvár v 12 kilometrovej výške. Keď sedel v kokpite a búrka krúžila pred jeho zrakom nad Tichým oceánom na južnom cípe Panamy, využil príležitosť a svoju jedinečnú perspektívu. Borja hovorí, že zachytiť búrku je zložitejšie, pretože blesk je rýchly, on nemá žiaden statív a vnútorné svetlá sa odrážajú o sklo. Napriek tomu sa mu podarilo zachytiť úžasné prírodné momenty búrky. Sám pilot je zo svojich fotiek uchvátený, pretože v nich cíti ohromnosť búrky a jej silu. Zároveň je fascinovaný tým, ako pokojne môže lietadlo s pasažiermi letieť okolo búrky bez toho, aby sa niečo stalo a boli v bezvetrí.

Santiago Borja
Santiago Borja
Santiago Borja
Santiago Borja

Pilotov Instagram si môžete pozrieť TU. Je plný krásnych fotografií nielen z kokpitu.

Zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre