Plánujete svadbu? Tieto dôležité veci by ste pri plánovaní nemali podceniť

137

Rok 2020 mal byť magickým rokom, kedy sa mnohé páry rozhodli usporiadať svadbu. Žiaľ pandémia koronavírusu skrížila plány viacerým snúbencom a museli tak svadbu buď preložiť na budúci rok, alebo na neurčito. Ak ste sa prednedávnom zasnúbili a plánujete svadbu, tieto dôležité veci by ste pri plánovaní svadby nemali podceniť.

 

 

Výber miesta, kde sa bude konať svadobná hostina

 

Keď už budete mať na prste , ako prvú vec by ste mali riešiť miesto, kde sa bude konať svadobná hostina. Ak máte nejaké vytipované miesta, rozhodne najskôr zistite voľné termíny na danom mieste a až potom si s kňazom, či na úrade dohadujte termín sobáša. Niekedy si možno nebudete môcť dať termín, ktorý by ste chceli. Kompromis je pri výbere priestorov veľmi dôležitý. Buď sa budete držať konkrétneho dátumu a budete hľadať, kde majú voľno, alebo si zistíte voľné termíny v priestoroch, ktoré sa vám páčia a prispôsobíte sa týmto voľným termínom.

Výber miesta sa preto odporúča riešiť čím skôr, ideálne hneď zásnubách. Takto máte šancu nájsť dobrý termín a ešte si aj vyberať.

 

Výber miesta prispôsobujte kapacite, ale zistite si aj to, či vám zabezpečia catering, alebo si budete musieť zháňať firmu, ktorá vám ho zabezpečí.

 

Výber svadobných obrúčok

 

Okrem výberu miesta by ste pri plánovaní nemali podceniť ani výber svadobných obrúčok. Už po zásnubách by ste si mali spraviť prieskum medzi klenotníctvami vo vašom okolí a v online priestore. Ponuka je totiž veľká a treba si uvedomiť, že výberom si vyberáte šperk, ktorý bude symbolizovať váš manželský zväzok celý život. Tento šperk sa musí sa dobre nosiť a hlavne musí sa vám páčiť.

 

Vo väčšine klenotníctvach ponúkajú sety dámskych a pánskych obrúčok. Ak sa ale jednému z vás nebude páčiť obrúčka a druhému áno, je možnosť kombinovať. Určite však odporúčame vyberať skôr set, aby sa dámska a pánska obrúčka k sebe hodili.

Výroba nejaký čas trvá, preto si to nenechávajte na poslednú chvíľu a obrúčky si objednávajte vopred.

 

Pri plánovaní svadby by ste nemali podceniť predovšetkým výber miesta, kde sa bude konať svadobná hostina a výber svadobných obrúčok. Ihneď po zásnubách ale riešte aj výber fotografa, kapely, či DJ-a. Termíny mávajú aj rok vopred obsadené, preto ak chcete mať dobrý výber, riešte to čím skôr.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  Prostock-studio / Shutterstock.com

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre