Koľko krokov spraví priemerný človek za život? Tomuto číslu nebudete chcieť uveriť

217

Ľudské telo je úžasný stroj, schopný neuveriteľných výkonov. Jednou z najzaujímavejších činností, ktorú vykonávame každý deň bez premýšľania, je chôdza. Odborníci odhadujú, že priemerný človek za celý svoj život prejde neuveriteľné množstvo krokov, ktoré by ho mohli zobrať na fascinujúce miesta.

Zdroj Khiet Tam

Počas svojho života spraví priemerný človek toľko krokov, že by prešiel vzdialenosťou, ktorá zodpovedá obídeniu celej Zeme až päťkrát! Toto zistenie je založené na predpoklade, že priemerný človek spraví približne 7 500 krokov denne, čo je približne 5 až 6 kilometrov. Ak si vezmeme priemernú dĺžku života okolo 80 rokov, dosiahneme pôsobivé číslo – približne 216 miliónov krokov.

Ak si to spočítame, priemerný človek s priemerným krokom do 80 rokov prejde vzdialenosť približne približne 177 027,4 kilometrov. To sa rovná takmer 5-násobku obvodu Zeme.

Predstavte si, koľko miest by ste mohli navštíviť a aké krásy sveta by ste mohli objaviť, keby ste tieto kroky využili na cestovanie. Je fascinujúce zamyslieť sa nad tým, aký obrovský výkon dokáže ľudské telo podávať len pri bežnej každodennej činnosti, akou je chôdza.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre