Poklad na juhu Slovenska

417

Ubíja vás sychravé počasie? Ste unavení a máte zlú náladu? Tak potom potrebujete oddych vo wellnesse a v bazénoch hrejivých termálnych vôd.

 

Na Slovensku máme neoceniteľné bohatstvo v podobe podzemných vodných zdrojov. Nielenže sa môžeme pochváliť zdravou pitnou vodou, čo nie je všade samozrejmosťou, ale aj bohatým náleziskom minerálnych a termálnych prameňov. Práve zložky termálnej vody pôsobia blahodarnými účinkami na naše zdravie i myseľ. Teplota vody rozprúdi prúdenie krvi v tele, príjemne zahreje a navodí pocit relaxu.

S najväčšou koncentráciou termálnych zdrojov sa stretávame na južnom Slovensku. Medzi obľúbené areály patrí Termálne kúpalisko . Vďaka teplote geotermálneho prameňa ochladeného na 32° až 40° C si vybrané vonkajšie bazény vychutnáte nielen v lete, ale aj v zime. Niet väčšej romantiky ako kúpeľ v lahodne hrejivej vode, nad hlavami jasná obloha a okolo vás čerstvo napadaný sneh. V ponuke je i vnútorný plavecký bazén. Obec Podhájska sa môže pýšiť aj celoročným Wellness centrom Aquamarin. Komplex spája svet bazénov, vodných atrakcií, vodného baru a zóny wellnessu v podobe sauny, ochladzovacích prvkov a relaxačnej i terapeutickej masáže.

Známym a vychyteným je i Thermal Corvinus , ktorý je takisto otvorený celoročne. Na svoje si prídu plavci, ktorí uprednostňujú nerušené plávanie v plaveckom krytom bazéne i fanúšikovia adrenalínových toboganov. Pri nedostatku prirodzených slnečných lúčov vás potešia priaznivé účinky sauny, soľnej komory a solária. Príjemne vás uvoľní i perličkový kúpeľ či masáž. Rodiny s deťmi sa môžu tešiť na interiérovú detskú herňu i vodné ihrisko plné zábavy priamo v bazéne. Okrem krytého bazéna je k dispozícii aj vonkajší rekreačný bazén s teplotou 30° až 35° C.

Takisto aj vyhľadávané letné stredisko Vadaš Thermal Resort môžete navštíviť v zime. K ponuke krytej plavárne s vírivkou a saunou pribudlo Wellness centrum hotela Thermal. Bazénový a saunový svet, soľná kabína, svetelná terapia a priaznivé účinky minerálnych zložiek napomáhajú odbúraniu stresu, záťaže organizmu, revitalizácii pokožky a prinášajú želanú relaxáciu.

Okolité kultúrne a historické pamiatky juhu Slovenska možno spoznávať aj prostredníctvom cyklistických chodníkov. V regióne určite neobíďte vodný mlyn v Kolárove s mlynárskym múzeom alebo Malkia Park s mačkovitými šelmami v Orechovej Potôni. V Štúrove si vychutnajte romantickú plavbu po Dunaji i návštevu baziliky v susednom Ostrihome. Za priaznivých snehových podmienok si môžete spestriť pobyt lyžovačkou či sánkovačkou na najnižšie položenom lyžiarskom vleku v obci Čechy.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre