Dvaja poľnohospodári zo Škótska sa rozhodli, že zemiaky, ktoré sú kvôli ich “škaredosti” určené do odpadu, využijú inak a lepšie. Keďže do supermarketov by ich nepredali a vyhodiť ich nechcú, tak sa rozhodli, že z nich začnú vyrábať vodku. 

Foto od youtube

Graeme Jarron a jeho manželka Caroline vypestujú každoročne milióny zemiakov, ktoré predávajú do obchodov, no obrovské množstvo z nich nespĺňa normu, ktorú od nich požadujú supermarkety. Keďže im bolo ľúto takéto zemiaky vyhadzovať, začali z nich vyrábať vodku na farme Ogilvy, čím vytvorili vôbec prvý škótsky liehovar na zemiakovú vodku v krajine. “Pestujeme zemiaky pre supermarkety, no boli by ste prekvapení vysokým dopytom po rovnomerne tvarovaných zemiakoch,” povedal 38-ročný Graeme. “Predtým, než ich posielame preč, prezrieme si ich a vyberieme “nevhodné”. Myslím tým tie, ktoré sú buď príliš malé alebo príliš veľké,” dodal poľnohospodár.

Foto od youtube

Ak by ich takto nevyužili, skončili by v odpade. Centrum Ogilvy Vodky sa teraz pripravuje na svoje oficiálne otvorenie. Nájdete ho v blízkosti mesta Forfar, Angus a vybudovanie tohto miesta ich stálo takmer 200 tisíc dolárov. Tento pár začína s jazdou traktorom a prívesom, vďaka ktorému budú predstavovať resp. prezentovať svoju zemiakovú farmu. Ogilvy Vodku už distribuujú do obchodov Veľkej Británie a za 700 ml fľašu zaplatíte 36 libier.

Foto od youtube

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť