Poľnohospodári zo Škótska nechcú vyhadzovať „škaredé“ zemiaky, preto vymysleli lepší spôsob, ako ich využiť

1233

Dvaja poľnohospodári zo Škótska sa rozhodli, že zemiaky, ktoré sú kvôli ich „škaredosti“ určené do odpadu, využijú inak a lepšie. Keďže do supermarketov by ich nepredali a vyhodiť ich nechcú, tak sa rozhodli, že z nich začnú vyrábať vodku.

Foto od youtube

Graeme Jarron a jeho manželka Caroline vypestujú každoročne milióny zemiakov, ktoré predávajú do obchodov, no obrovské množstvo z nich nespĺňa normu, ktorú od nich požadujú supermarkety. Keďže im bolo ľúto takéto zemiaky vyhadzovať, začali z nich vyrábať vodku na farme Ogilvy, čím vytvorili vôbec prvý škótsky liehovar na zemiakovú vodku v krajine. „Pestujeme zemiaky pre supermarkety, no boli by ste prekvapení vysokým dopytom po rovnomerne tvarovaných zemiakoch,“ povedal 38-ročný Graeme. „Predtým, než ich posielame preč, prezrieme si ich a vyberieme „nevhodné“. Myslím tým tie, ktoré sú buď príliš malé alebo príliš veľké,“ dodal poľnohospodár.

Foto od youtube

Ak by ich takto nevyužili, skončili by v odpade. Centrum Ogilvy Vodky sa teraz pripravuje na svoje oficiálne otvorenie. Nájdete ho v blízkosti mesta Forfar, Angus a vybudovanie tohto miesta ich stálo takmer 200 tisíc dolárov. Tento pár začína s jazdou traktorom a prívesom, vďaka ktorému budú predstavovať resp. prezentovať svoju zemiakovú farmu. Ogilvy Vodku už distribuujú do obchodov Veľkej Británie a za 700 ml fľašu zaplatíte 36 libier.

Foto od youtube

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre