Poľská armáda začala poskytovať kurzy sebaobrany pre ženy – Samozrejme zdarma

374

Poľské ministerstvo obrany sa rozhodlo poskytovať kurzy sebaobrany pre ženy v celej krajine . Kurzy začnú 19. Novembra a budú trvať do leta 19. Júna. Prebiehať budú v 30 armádnych zariadeniach naprieč krajinou.

obrana
FOTO: POLISH DEFENCE MINISTRY

Techniky, ktoré si ženy osvoja budú zahŕňať obranné pozície, ako sa vymaniť z rôznych druhov zovretí a škrtenia prípadne ako sa brániť proti napadnutiu zbraňou. V skratke všetko, čo sa nežnejšiemu pohlaviu môže v prípade núdze hodiť.

Nie všetky Poľky sú však týmto programom nadšene. Nájdu sa aj také, ktoré za touto iniciatívou vidia iba zlepšovanie PR poľskej armády.

zeny
FOTO: POLISH DEFENCE MINISTRY

Vyučovať budú priamo vojaci a zapojiť sa môžu všetky ženy od 18 rokov . Pravdou ostáva, že nie je povinnosťou poľskej armády vyučovať ženy sebaobrane, preto za tým niektorí poľskí občania vidia iba jednu z ciest ako si armáda do svojich radov hľadá nových členov. Niektorí novinári tiež zastávajú názor, že táto cesta je až príliš propagandistická a niečim podobným by sa mala skôr zaoberať polícia.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre