Poľský doktor, ktorý šikovným trikom zachránil tisícky ľudí pred koncentračnými tábormi, či dokonca smrťou

6589

Eugeniusz Łazowski, Poland

By Source, Fair use, Link

 

Počas druhej svetovej vojny sa doktorovi menom Dr. Eugen Lazowski podarilo oklamať Nemcov a zachrániť tak mnoho ľudských životov. Vo vojne patril k červenému krížu a neskôr pôsobil ako vojenský doktor.

S kolegom sa im podarilo prísť na jednu baktériu, ktorú ak má človek v tele, jeho testy ukážu, že má týfus. Samozrejme symptómy sa neprejavia, takže to pri testovaní vyzerá, že je chorý, ale inak je v poriadku.

Vďaka tejto baktérii sa im podarilo zachrániť tisícky ľudí v malej poľskej oblasti. Začali túto baktériu ľuďom dávkovať a vytvorili falošnú epidémiu. Nemci boli tak vystrašení z jej rozšírenia do iných častí, že tam vytvorili karanténu. Vďaka tomu bolo mnoho ľudí zachránených pred koncentračnými tábormi, či priamo pred smrťou.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre