Ponuka spiatočnej letenky do Berlína v apríli iba za 17€!

245

Berlín je krásne nemecké hlavné mesto v ktorom sa nebudete nudiť v žiadnom ročnom období. Je prezývané aj mestom umenia a preto si nenechajte ujsť výhodné ceny leteniek.

berlin fotografia
Foto od bagalute

Poletíte spoločnosťou Ryanair za cenu spiatočnej letenky iba 17€! Je v tom ale jeden háčik a to, že sa musíte dostaviť na poľské letisko do Krakova, odkiaľ odletíte na letisko Berlin Schönefeld. Viac leteniek a termínov na stránke Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 1.4.-12.4.2018. Let trvá niečo vyše hodiny.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

Prečo Berlín?

– Považuje sa za mesto umenia a preto to v uliciach žije umením. Na každom kroku narazíš na nejakého hudobníka, uvidíš rôzne 3D maľby na uliciach. Samozrejme múzeí je tam taktiež dostatok.

– Úžasné párty – mladí ľudia to tam milujú najmä kvôli nočnému životu, aký zažijete azda iba tam. Každý jeden deň v týždni máte kde ísť sa zabaviť. Sú tam rôzne kluby, bary alebo môžete ísť aj na strechu 15-poschodovej budovy, kde sa organizujú bazénové párty a máte odtiaľ výhľad na celé mesto.

– Najviac sa tam využívajú bicykle a mestská doprava kvôli ekológii. Bicykle si prenajmeš takmer všade a za nízku cenu.

– A nezabudnite navštíviť Brandenburskú bránu – najznámejšiu pamiatku v Berlíne, ktorá je symbolom nemeckej histórie.

– Jednou z top pamiatok je aj dobre známy Berlínsky múr.

berlin fotografia
Foto od ::RodrixParedes::

Na čo si dávajte pozor:

– Ak sa budete pohybovať v meste peši dávajte si pozor, pretože tam nemajú prechody pre chodcov a ľudia cez cestu prechádzajú ako sa im zažiada.

– Berlín nie je práve najlacnejší. Ak sa chystáte využívať mestskú hromadnú dopravu a navštíviť múzeá, oplatí sa kúpiť Berlin Welcome Card, v ktorej je zahrnutý 48-hodinový cestovný lístok v mestskej doprave, zľavy do múzeí aj reštaurácií.

Photo by jplenio

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Ďalšie tipy pred návštevou Berlína:

Ak sa chystáte navštíviť toto mesto a chcete si prečítať viac užitočných rád alebo tipov, určite si pozrite nášho sprievodcu. Dočítate sa tam všetko – od tipov čo navštíviť, kde sa ubytovať až po to, čo jednoznačne ochutnať. To všetko nájdete na tomto odkaze.

 

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre