10 zvláštnych vecí, vďaka ktorým podľa vedcov pôsobíte múdrejšie

23621

Sú medzi nami takí, ktorí kašlú na názor iných ľudí, ale aj takí, čo chcú za každú cenu vyzerať pred druhými najlepšie. A to sa týka aj múdrosti a inteligencie. Vedci odhalili tento zoznam vecí, vďaka ktorým pôsobíte múdrejšie.

Nosenie okuliarov

3 70
Zdroj: canva

V prvom rade sú to okuliare. Všetci podvedome hodnotíme ľudí, ktorí ich nosia ako múdrych a inteligentných a nemusí to byť pravda. Podľa štúdie to súvisí s tým, že okuliare nosia ľudia, ktorí sa nevedia odtrhnúť od svojich kníh a majú preto zhoršený zrak. Ľudia, ktorí čítajú sú múdrejší a inteligentnejší.

Alkohol

4 47
Zdroj: canva

Ďalším spôsobom ako vyzerať inteligentnejšie je vynechať zo svojho života pivo a alkohol. Každý vie, že keď sa pripije alebo opije, správa sa neracionálne alebo detinsky. Na prvý pohľad tak pripitý človek vyzerá, že mu inteligencia chýba, aj keď to tak v skutočnosti nie je.

Používanie jednoduchých, ale trefných slov

5 54
Zdroj: canva

Používanie slov, ktoré majú príliš veľa slabík, môže pôsobiť, že ste hlúpy. Ak chcete naopak vyzerať múdro a inteligentne pomôže vám používanie krátkych, jednoduchých, ale zato výstižných slov. Či už je to vo vašom rozprávaní alebo písaní. Skúste na to dbať a výsledky sa určite dostavia.

Pýtanie sa múdrych otázok

6 39
Zdroj: canva

Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Ale určite to poznáte. Ste na nejakej zaujímavej prednáške a je kopa vecí, ktoré by ste sa chceli opýtať, ale bojíte sa, že budete vyzerať a vyznievať hlúpo. Preto je veľmi dôležité, aké otázky kladiete. Skúste sa vždy zamyslieť a klaďte len tie ktoré aj vám pripadajú ako múdro. Potom sa už nikdy nebudete musieť báť toho, že budete na niekoho pôsobiť hlúpo.

Pozeranie sa ľuďom do očí

7 38
Zdroj: canva

Okrem toho, že oči sú oknom do duše, veľa o vás prezradí aj to, či sa na niekoho pozeráte priamo alebo uhýbate pohľadom. Pozeraním sa ľuďom priamo do očí, budete pôsobiť nie len sebavedomo, ale aj múdro a inteligentne. Zaujímavé, že práve pohľad priamo do očí robí ľudí inteligentnejších.

Dobré oblečenie

8 16
Zdroj: canva

Nepotrebujete v podstate žiaden dôvod na to, aby ste sa pekne obliekli. Ale keď vám nestačí obliecť sa dobre iba sami pre seba, tak keď oblečiete niečo, čo je trendy a sedí vám to, budete vyzerať inteligentnejšie a múdrejšie. Nemusíte kupovať všetky kúsky podľa poslednej módy alebo vyhodiť za svoje oblečenie celý majetok. Dokonca nemusíte byť ani veľmi uhladení. Stačí, ak vám oblečenie dobre sedí, cítite sa fajn a na pohľad vyzeráte super. Podľa prieskumov, sa napríklad menej múdre ženy obliekajú vulgárnejšie a odhaľujú svoje vnady až priveľmi. Ak nechcete pôsobiť hlúpo, obliekajte sa pekne.

Postoj

9 15
Zdroj: canva

Celkový dojem z vašej osoby vždy podčiarkne váš postoj. To ako chodíte, ako stojíte, dokonca aj to ako sedíte, o vás veľa prezradí a silno to pôsobí na ľudí okolo vás. Pokiaľ teda preukážete silu, že stojíte a chodíte rovno a rozhodne, pôsobíte inteligentnejšie. Ak je to teda vašim cieľom, mali by ste začať kontrolovať svoje držanie tela.

Dentálna hygiena

10 12
Zdroj: canva

Okrem iných benefitov, zdravé a krásne zuby vám prinášajú množstvo pozornosti. Boli by ste prekvapení, koľko ľudí si ako prvý všimne váš úsmev a zuby. Pokiaľ máte zuby v zlom stave, uberá vám to atraktivite aj inteligencii. Podľa výskumu až 38% opýtaných pokladá ľudí s rovnými zubami za viac inteligentných, ako tých s krivými zubami.

Vulgarizmy sú tabu

11 8
Zdroj: canva

Aj keď podľa osobnostných testov ľudia, ktorí nadávajú vysokým intelektom a múdrosťou, v rámci výskumov až 54% zamestnávateľov, pokladá svojich zamestnancov, ktorí nadávajú za menej múdrych. Nadávky pôsobia na ostatných, že máte problém vyjadriť sa iným spôsobom a preto pôsobíte menej múdro. Môžete sa samozrejme zariadiť podľa seba, lebo je to trochu mätúce, ale minimálne si dávajte pozor na jazyk, ktoré si to vyžadujú a budete v pohode.

Zdroj

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.