Potápačom sa podarilo natočiť úchvatné video pod vodou – stretli sa tvárou v tvár s najväčším druhom hada na svete!

13189

Hadov sa hnusí nejeden človek, zvlášť takých obrovských, akými sú aj anakondy. Títo potápači však zjavne žiaden strach nemali, a preto sa môžu pochváliť vzácnymi zábermi spod hladiny rieky v brazílskom Formoso.

Potápačom sa podarilo natočiť celý priebeh toho, ako prišli do styku tvárou v tvár s obrovskou anakondou zelenou. Je to najväčší žijúci had na svete. Bartolomeo Bove a jeho kamarát Juca Ygarape sa podelili o svoje zábery s celým svetom. Natočený plaz meral neuveriteľných 7 metrov a vážil 90 kilogramov. Na videu vidieť, ako sa ocitol potápač oproti hadovej hlave, pričom mnohí z nás by zrejme veľmi rýchlo odplávali, no ako prvý odplával had, no potápač sa vybral za ním. Anakondu natáčal dobré 4 minúty.

Bovove odhodlanie sa napokon vyplatilo a podarilo sa mu získať neuveriteľné zábery tohto obrovského stvorenia. Chlapík napokon vysvetlil, že toto video iba ukazuje ako sú obrovské hady nepochopené a že to nie sú agresívne zvieratá, ako si mnohí ľudia myslia. „Rieky a vodné útvary okolo oblasti Bonito sú jediné miesta v Južnej Amerike, kde sa nachádzajú anakondy v krištáľovo čistej vode, a preto je možné potápať sa s nimi. Ako vidno na záberoch, anakonda pláva absolútne pokojne a naša prítomnosť jej je ľahostajná. Správanie anakondy tak popiera mýtus, že je to agresívne a násilné stvorenie, ktoré môže ohroziť životy ľudí,“ povedal potápač.

Tento obrovský druh hada navyše dorastá až do dĺžky až 9,1 metrov a môže vážiť aj 250 kilogramov! Zabíjajú tým, že sa ovinú okolo svojej koristi a zastavia jej dýchanie svojou silou. Dokážu prehltnúť mŕtvoly väčšie ako sú oni samé.

A tu si môžete pozrieť to spomínané video.

 

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre