15 dôkazov, že graffiti môže byť umelecké dielo

2319

V uličkách a na šedých, betónových stenách, alebo plotoch, ktoré sa týčia v mestách po celom svete, sa skrýva jedinečný a tajomný svet pouličného umenia – graffiti. Táto forma umeleckého vyjadrenia dlhú dobu pôsobila kontroverzie a získala si povesť ako nelegálna a neorganizovaná aktivita. Avšak čas ukázal, že graffiti je omnoho viac než len nelegálnym obrazom na stene. Je to výrazný, živý a kreatívny spôsob, akým umelci vyjadrujú svoje myšlienky a emócie na verejnom priestore.

Graffiti diela nás často inšpirujú a poskytujú nám pohľad na umenie z iného uhla. Je to dôkaz o tom, že graffiti môže byť viac než len krátkodobým vandalizmom, ale umením, ktoré oživuje a obohacuje našu každodennú realitu. Preto sa v tomto článku pozrieme na 15 nádherných a pôsobivých diel graffiti, ktoré nás presvedčia, že graffiti môže byť právom uznávaným umeleckým dielom. Pripravte sa na cestu do sveta pouličného umenia, ktorá vás možno prekvapí a inšpiruje!

#1

#2

#3

#4

#5

#6

zdroj: greymatterhiphop/reddit

#7

zdroj: greymatterhiphop/reddit

#8

#9

#10

#11

#12

#13

#14

#15

Juliána Mochnaľová
Vášnivý cestovateľ, milovník dobrého jedla a človek, ktorý každý deň žije naplno. Prinesiem vám množstvo zaujímavých informácií, rád, takisto zábavy a odreagovania. "Stay tuned" :-)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre