5 pozoruhodných udalostí, ktoré sa odohrali na rovnakom mieste

928

Niektorí ľudia vidia náhodu a veria, že je znakom niečoho viac. Možno božský zásah, mimozemšťania, osud alebo kto vie čo. Chcú, aby bol v chaose poriadok a aby sa v zdanlivo nesúvisiacich udalostiach našiel zmysel. Iní v tom vidia len zvláštny zvrat šťastia, niečo zvláštne, čo sa vymyká pravdepodobnosti. Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete na náhodu pozerať, je ťažké ignorovať, že často môže byť veľmi zvláštna a presvedčivá.

Hitler prinútil Francúzsko vzdať sa v tom istom vlakovom vagóne ako Nemecko v prvej svetovej vojne

Toto sa nedá kvalifikovať ako náhoda, skôr ako plánované poníženie vďaka historickej spätnej väzbe. Vo Francúzsku sa nachádzal vagón, v ktorom 11. novembra 1918 spojenecké sily a Nemecko podpísali prímerie, ktoré ukončilo prvú svetovú vojnu. Uskutočnilo sa to vo vlakovom vozni, pretože všetky škody, ktoré v meste počas vojny vznikli, znemožnili, aby sa tam táto historická udalosť konala.

yellow and black train on railways
Photo by Ankush Minda on Unsplash

Preskočme do roku 1940 kedy sa nemecká vojnová mašinéria rútila Európou. Hitler obsadil Francúzsko a priniesol na podpis novú dohodu. Na túto príležitosť dal použiť rovnaký vlakový vagón. Bola to pomsta za to, čo považoval za poníženie v minulosti.

Dva lety spoločnosti Air India narazili do tej istej hory s odstupom 16 rokov

To, že letecká doprava je relatívne bezpečná a havárie sú relatívne zriedkavé, je o to pozoruhodnejšie, že dva lety, tej istej leteckej spoločnosti, narazili do tej istej hory, a to s odstupom 16 rokov.

a view of the wing of an airplane above the clouds
Photo by Wesley Tingey on Unsplash

Prvá havária sa stala v roku 1950, keď lietadlo narazilo do juhozápadnej strany Mont Blancu a vyžiadalo si 58 obetí. V roku 1966 si chybná komunikácia s letovou kontrolou vyžiadala haváriu Boeingu 707 na takmer rovnakom mieste, ktorá si vyžiadala ďalších 117 obetí.

Dve ženy boli v Grécku pochované zaživa v rozmedzí jedného roka

Prvý prípad zaznamenaný v roku 2014 sa týkal 45-ročnej ženy. Bola pochovaná na cintoríne v meste Peraia po tom, čo bola istý čas v kóme a zomrela v súkromnej nemocnici. Miestni obyvatelia vrátane niekoľkých detí, ktoré sa hrali v blízkosti, ju po pohrebe počuli volať a pokusy o jej záchranu stroskotali. Zomrela na udusenie.

group of people attending burial
Photo by Rhodi Lopez on Unsplash

Neskôr bolo oznámené, že 49-ročná žena, ktorá sa liečila na rakovinu, bola tiež pochovaná po tom, ako si lekári mysleli, že zomrela. Po pohrebe bolo počuť jej výkriky, preto ju exhumovali, ale vtedy už bolo neskoro. Jej oficiálnou príčinou smrti bola zástava srdca.

Bobby Farrell z Boney M a Rasputin zomrel v ten istý deň v tom istom meste

Ak nepoznáte meno Bobby Farrell, pravdepodobne ste poznali aspoň jeho hlas. Bol spevákom skupiny Boney M, ktorú najviac preslávil ich hit z disko éry „Rasputin“. Pieseň je o neslávne známom ruskom mystikovi, ktorý bol zabitý za to, že spal s nesprávnymi ženami.

cars parked on sidewalk near building during sunset
Photo by Sergey Chuprin on Unsplash

V skutočnom živote bola Rasputinova smrť dlho predmetom mnohých záhad a preháňaní, najmä o tom, ako bol zastrelený, otrávený a utopený a o mnohých ďalších veciach, kým nakoniec zomrel. Na čom sa však všetci zhodujú, je, že zomrel 30. decembra v Petrohrade.
Rasputin zomrel v roku 1916. Rýchlo sa posunieme do roku 2010, 30. decembra v meste Petrohrad, a vtedy tam zomrel aj Bobby Farrell. Práve mal vystúpenie a sťažoval sa, že sa necíti dobre. Zomrel na zlyhanie srdca vo svojej hotelovej izbe.

V Pearl Harbor sa uskutočnil simulovaný útok 10 rokov pred skutočným útokom

Pearl Harbor je jednou z najznámejších udalostí v americkej histórii, o ktorej sa učí v školách, píše v knihách a je stále dokola zvečňovaná vo filmoch. Jedna vec, ktorá sa však zvyčajne nespomína, je, že 10 rokov pred neslávne známym útokom sa na tom istom mieste odohrala takmer rovnaká vec, ale z úplne iných dôvodov. Vo februári 1932 sa ešte nezačala druhá svetová vojna, ale keďže napätie všade rástlo, Amerika sa pripravovala na všetko. Henry Yarnell mal na starosti niečo, čo sa nazývalo Fleet Problem #13. Išlo o vojenské cvičenie, ktoré malo simulovať útok ázijského nepriateľa na Pearl Harbor.

shallow focus photography of grey airplane
Photo by Casey Horner on Unsplash

Yarnell so 152 lietadlami zinscenoval útok s cieľom vyradiť americké letisko v Pearl Harbore a zastihnúť ich tak v nevedomosti. Zaútočil v nedeľu ráno, rovnako ako neskôr Japonci, v snahe zastihnúť ich nepripravených. Yarnellove jednotky zhodili vrecia s múkou, simulovali bomby a spustošili americkú základňu. Do vzduchu sa nedostalo ani jedno americké lietadlo. Hoci útok bol len cvičením a Yarnell dokázal, že Pearl Harbor je zraniteľný, armáda rozhodla, že jeho úsilie nič nedokázalo. Zaútočil v nedeľu, čo v podstate označili za podvod.

Skutočný útok na Pearl Harbor, prebiehal v mnohom podobne ako Yarnellov zosnovaný útok. Neskôr sa vojenskí predstavitelia zbavili viny pod zámienkou, že útok sa nedal predvídať. To dalo podnet na konšpiračnú teóriu, že Japonci sa dozvedeli o Yarnellovom falošnom pláne a USA ho odvtedy kryli.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.