Pozrite sa na reakciu chlapca, ktorý uvidel farby prvý raz vo svojom živote

737

Niektoré veci berieme vo svojom živote ako samozrejmosť. Často si možno neuvedomujeme, ale nie každý má to šťastie byť zdravý. Nie nadarmo sa hovorí, že zdravie je to najcennejšie čo človek má. A po prečítaní tohto príbehu si to opäť pripomeniete.

Do svojich 10. narodenín nebol Xavier McCoury úplne obyčajným chlapcom, bol farboslepý. Zatiaľ čo farbosleposť je pomerne bežným genetickým stavom, v prípade Xaviera ide o zriedkavejšiu formu. Vidí totiž iba odtiene čiernej, bielej a šedej, takže nie je slepý len v rámci určitých farieb.

Ako prvý darček k narodeninám dostal od jeho tety a matky špeciálne okuliare Enchroma Glasses: jedinečnú sadu šošoviek, ktoré mu pomôžu vidieť farby. Keď konečne prišiel čas na otvorenie tohto daru, rodina z Charlotte v Severnej Karolíne natočila nasledujúce video s jeho tetou vo svojom dome v Ohiu. Selena mu vysvetlila, na čo okuliare sú a Xavier iba sklonil hlavu. Akonáhle si ich nasadil, začal srdcervúco plakať.

Bez názvu 31
Photo by youtube

„Nevedel som, či to je to, čo ľudia naozaj vidia a moja myšlienka bola: „Sú to takéto farby? Pretože ak áno, tak je to naozaj úžasné,“ povedal Xavier.

„V Karolíne je mnoho prekrásnych západov Slnka a stačí ho so sebou vziať. No zatiaľ nemá pochopenie pre to, čo to v skutočnosti je a že vidí teraz všetku krásu, ktorú tento svet ponúka. Je to neuveriteľne cenné,“ povedala Melissa.

A tu je dojemná chlapcova reakcia:

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.