Pozrite si krásne snežné tornádo, ktoré sa podarilo natočiť v Rakúskej dedinke

408

Tornáda sa v našich končinách nevyskytujú vôbec. Tieto živelné úkazy sú typické skôr pre krajiny ako USA, Kanada, Japonsko, Austrália, západná Európa, južná Afrika a tiež severná Argentína. Vzhľadom na to, že ide o Rakúsko, je to veľmi zvláštny úkaz.

Toto tornádo, ktoré vzniklo v rakúskej dedine je iné ako bežné avšak podobne neobvyklé. Je to snežné tornádo, nazývané ako „gustnado“. Gustnados sú takzvané silné víchrice, ktoré sa vyskytujú na okraji silnej búrky. Vyzerajú ako tornádo, no v skutočnosti nemajú žiadnu zničujúcu silu a sú oveľa slabšie.

Dobrodruh Peter Maier šiel okolo malého mesta Stall, keď uvidel zimný vietor, ktorý sa zmenil na krásny cyklón. Našťastie mal kameru po ruke, a tak sa mu tieto zvláštne zábery podarilo natočiť.

Skutočné tornádo je veľmi nebezpečné a spôsobuje veľké škody na budovách a okolitých domoch, ale tento natočený snežný vír bol iba slabučký a nezanechal žiadne škody.

Pozrite si tieto zábery.

Gustnado in Austria

?Tornado? in Stall im Mölltal…?HILFE, die welt geht unter… ?

Zveřejnil(a) Peter Maier dne Středa 17. ledna 2018

Zdroj: goodnewsnetwork

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.