Pozrite si úchvatné zábery zhotovené priamo pod obrovským ľadovcom

1738

Fotografie zhotovené priamo pod ľadovcom ukazujú krásne zábery, aké ste doteraz s veľkou pravdepodobnosťou ešte nevideli. Tieto fascinujúce fotografie zhotovil ešte minulý rok v Grónsku fotograf Tobias Friedrich pri teplote mínus dva stupne Celzia.

Foto od Facebook

Tobias povedal, že to bola jeho láska k potápaniu, ktorá ho podnietila k fotografovaniu. Chcel ukázať svetu, aká krásna je príroda pod povrchom. „Hľadali sme pekné veľké ľadovce, ktoré sú zamrznuté do fjordu a vykopali okolo nich niekoľko dier. Nikdy sme nevedeli, ako vyzerá ľadovec zdola. Zistili sme, že tento je celkom pekný a zaujímavý. Každý je ohromený týmto pohľadom na ľadovec, a to najmä preto, že bol zaznamenaný pri teplote mínus dva stupne Celzia, čo spôsobilo zaujímavý výzor“ povedal Tobias. Tento šikovný chlapík zhotovuje podvodné fotografie po celom svete a momentálne sa nachádza na Bahamách, kde sa snaží o ďalšie krásne zábery.

Foto od Facebook

Až 90% takmer každého ľadovca je skrytých pod hladinou mora, my teda vidíme len určitú časť nachádzajúcu sa na povrchu. Najvyšší známy ľadovec v severnom Atlantiku je vysoký 168 metrov, a preto je takmer bláznivé predstaviť si, čo všetko je ešte pod samotným povrchom. Fotograf sa venuje tiež fotografovaniu morského života, ktorý je mimoriadne bohatý. Medzi jeho krásne úlovky patria aj takéto zábery:

 

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre