5 dobre známych povier, ktoré sa ukázali ako pravdivé! Tomuto môžete aj naďalej veriť.

954

Každý sme vo svojom živote počuli aspoň jednu poveru či frázu, ktorá sa traduje medzi členmi rodiny či priateľmi. Možno sme sa nad nimi ani nezamýšľali a slepo im verili. Niekto ich spochybňuje a iný zase naopak, to je každého osobná voľba. No aj keď sa k nim viaže istá dávka skepticizmu, našli sa ľudia, ktorí ich otestovali a budete prekvapení – ukázali sa ako pravdivé!

A nejedná sa len o jednu či dve takéto predávané informácie – v skutočnosti je ich viac akoby sme si mysleli. Takže, ak ste si niekedy neboli istý, verte, že to čo nájdete v našom článku je pravdivé.

Jedenie tesne pred spaním spôsobuje živé sny

Autor fotografie je Sander Dalhuisen

Už to určite zažil každý z nás – ťažký a dlhý deň v práci, človek príde neskoro domov, je unavený, no zároveň pocíti enormný hlad. V tom momente nie je vylúčené, že zjete toho veľa a navyše absolútne kalorické bomby. A po tom všetkom si ľahnete do postele a zaspíte. Snívať sa vám môžu hororové sny plné strachu, napätia, ale i tie intímne plné vzrušenia, skrátka váš spánok bude prebiehať akoby ste sa nachádzali na bojisku s nepriateľom.

Jedenie tesne pred spaním totiž súvisí so zvýšením mozgovej aktivity. Akonáhle musí pracovať váš metabolizmus, zostáva bdelá aj určitá časť vášho mozgu, a to spôsobuje živé sny.

Červené zore

Autor fotografie je Chris Barbalis

Pôvod tejto povery by mohol siahať veľmi ďaleko do minulosti. Možno by sme o ňom našli zmienka dokonca aj v samotnej Biblii. Ide totiž o situáciu, ktorú si opisovali a verili jej už samotný námorníci, keď sa nachádzali na lodi. Podľa toho sa totiž riadili v súvislosti s nadchádzajúcim počasím – ak bola ráno červená obloha symbolizovalo to nízky tlak a prichádzajúcu búrku. Ak bola obloha na večer červená, bola to predzvesť vetra na ďalší deň.

Pálenie záhy v tehotenstve znamená, že dieťa bude mať pri narodení veľa vlasov

Autor fotografie je Katie Smith

Existuje nespočetne veľa povier týkajúcich sa tehotenstva, no táto jedna sa ukázala ako pravdivá. Konala sa štúdia, ktorá to mala podľa očakávaní vyvrátiť, no nakoniec sa to potvrdilo. 82% žien, ktoré počas tehotenstva pociťovali časté pálenie záhy porodili dieťa s obzvlášť bohatou hrivou. Stoja za tým určité hormóny – tie ktoré sa podieľajú na pálení záhy zároveň podporujú u dieťaťa rast vlasov a chlpov.

Drevená varecha na hrnci s vodou zabráni jej vykypeniu

Autor fotografie je Ronan Furuta

Mohlo by sa zdať, že ide o trochu abstraktný patent – pretože ako môže kus dreva zabrániť vykypeniu? Ukazuje sa, že drevená varecha položená na okrajoch hrnca má hydrofóbne vlastnosti. Inými slovami, odpudzuje penu, ktorá vzniká pri varení.

Počas varu sa stúpajúce vzduchové bubliny dostanú do kontaktu s chladným drevom, potom prasknú a klesnú – hladina vody stúpa, ale kvapalina neunikne mimo nádoby. Vďaka tomu získame čas, aby sme mohli znížiť teplotu, v prípade, že sme zabudli.

Horúci kúpeľ spôsobuje u mužov neplodnosť

Zdroj: ranker.com

Išlo o pomerne známu a často kritizovanú fámu, ktorá sa ale na základe štúdií ukázala ako pravda – už len samotný fakt, že sa semenníky nachádzajú v miešku mimo tela (kde je nižšia teplota) svedčí o tom, že im teplo neprospieva. Takže časté a dlhotrvajúce kúpele mužov naozaj môžu spôsobiť reverzibilnú neplodnosť. Týka sa to hlavne pohlavného styku v krátkom čase po horúcom kúpeli. V ejakuláte sa totiž môže nachádzať oveľa menej životaschopných spermií a tým sa znižuje pravdepodobnosť, že dôjde k oplodnenie.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre