Pre svoje ochorenie čelí neustálemu výsmechu, no rozhodla sa nevzdať a žiť svoj život naplno

2168

19-ročná Olivia Klopchin sa narodila so zriedkavým ochorením, ktoré sa prejavuje opuchom ruky. Spravila obdivuhodný krok a rozhodla sa zvýšiť o ňom povedomie prostredníctvom sociálnych sietí. Hoci ju značná časť spoločnosti podporovala, našli sa aj posmešné komentáre. Ako si s nimi poradila?

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olivia Klopchin (@olivia.klopchin)

Keď na TikToku ukázala svoju ruku, okamžite si získala obrovské množstvo fanúšikov. Po narodení jej lekári objavili malú modrinu a vtedy zistili, že má cievnu malformáciu. V dôsledku toho sa jej ruka sfarbila a opuchla do nadpriemernej veľkosti.

Počas celého svojho života sa musí vyrovnávať s pohľadmi druhých. Už ako malá však pochopila, že vždy sa bude niekto čudovať a ona s tým nemôže nič urobiť. Napriek svojmu postoju a otvorenosti sa však stretáva aj s krutými komentármi a posmeškami. Prezradila, že s najhoršími reakciami sa stretáva na internete.

5f97e05d42a70677f929634735.png
Zdroj: oliviaklopchin/TikTok

Niektorí sa jej dokonca pýtali, prečo si nenechá ruku radšej amputovať. Z týchto komentárov si na svojich sieťach uťahuje, čo jej sledovatelia oceňujú. Mnohí sú jej za šírenie osvety nesmierne vďační, pretože ochorením trpia buď oni, alebo ich príbuzní.

Oliviina matka uviedla, že jej dcéra nikdy nemala problém zastať si samú seba. Vždy rada športovala, stretávala sa s priateľmi, a keď sa niekto úprimne zaujímal, trpezlivo mu odpovedala na otázky. Olivia je šťastná, že ruka jej do života nepriniesla žiadne vážnejšie zdravotné komplikácie. Hoci uznáva, že bolesť by mnohých asi odradila, ona sa rozhodla ruku si nechať.

d1a08e56258f1299322d5d4b31.png
Zdroj: oliviaklopchin/TikTok

Okrem povedomia o chorobe pomáha spoločnosti byť ohľaduplnejšou a vážiť si rozmanitosť. To, že niekto nevyzerá ako ostatní, z neho nerobí zlého človeka. Je dôležité na to myslieť a neklesnúť k urážkam a výsmechu pre vzhľad.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.