Pre svoje ochorenie čelí neustálemu výsmechu, no rozhodla sa nevzdať a žiť svoj život naplno

2178

19-ročná Olivia Klopchin sa narodila so zriedkavým ochorením, ktoré sa prejavuje opuchom ruky. Spravila obdivuhodný krok a rozhodla sa zvýšiť o ňom povedomie prostredníctvom sociálnych sietí. Hoci ju značná časť spoločnosti podporovala, našli sa aj posmešné komentáre. Ako si s nimi poradila?

Keď na TikToku ukázala svoju ruku, okamžite si získala obrovské množstvo fanúšikov. Po narodení jej lekári objavili malú modrinu a vtedy zistili, že má cievnu malformáciu. V dôsledku toho sa jej ruka sfarbila a opuchla do nadpriemernej veľkosti.

Počas celého svojho života sa musí vyrovnávať s pohľadmi druhých. Už ako malá však pochopila, že vždy sa bude niekto čudovať a ona s tým nemôže nič urobiť. Napriek svojmu postoju a otvorenosti sa však stretáva aj s krutými komentármi a posmeškami. Prezradila, že s najhoršími reakciami sa stretáva na internete.

Zdroj: oliviaklopchin/TikTok

Niektorí sa jej dokonca pýtali, prečo si nenechá ruku radšej amputovať. Z týchto komentárov si na svojich sieťach uťahuje, čo jej sledovatelia oceňujú. Mnohí sú jej za šírenie osvety nesmierne vďační, pretože ochorením trpia buď oni, alebo ich príbuzní.

Oliviina matka uviedla, že jej dcéra nikdy nemala problém zastať si samú seba. Vždy rada športovala, stretávala sa s priateľmi, a keď sa niekto úprimne zaujímal, trpezlivo mu odpovedala na otázky. Olivia je šťastná, že ruka jej do života nepriniesla žiadne vážnejšie zdravotné komplikácie. Hoci uznáva, že bolesť by mnohých asi odradila, ona sa rozhodla ruku si nechať.

Zdroj: oliviaklopchin/TikTok

Okrem povedomia o chorobe pomáha spoločnosti byť ohľaduplnejšou a vážiť si rozmanitosť. To, že niekto nevyzerá ako ostatní, z neho nerobí zlého človeka. Je dôležité na to myslieť a neklesnúť k urážkam a výsmechu pre vzhľad.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre