Pre postihnuté deti vyrába originálne bábiky, ktoré sú verným obrazom ich maličkých majiteľov

875

Amy Jandrisevits z Wisconsinu je majiteľkou malého podniku s veľmi krásnou misiou. Táto žena zbierala bábiky už od svojho detstva a najnovšie vymyslela projekt s názvom „A doll like me“ (bábika ako ja). Cieľom tohto projektu je vytvoriť bábiky, ktoré budú mať rovnaké nedostatky ako ich majitelia, či už s postihnutím, alebo vzácnymi nedostatkami.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Bola to práve nedostatočná rozmanitosť bábik, ktorá prinútila Amy začať vytvárať originálne kusy. Chcela dosiahnuť, aby žiadna nebola taká, ako iná. Táto žena pracovala ako asistentka na oddelení onkológie a pred 4 rokmi začala cítiť nutkanie, že začne vyrábať originálne hračky pre deti. „Myslím si, že je dôležité, aby mali deti k dispozícii svoje bábiky, pretože každý by mal mať niečo, čo môže mať pri sebe,“ povedala. Snaží sa ich vytvoriť tak, aby boli čo najdokonalejším obrazom konkrétneho dieťaťa. Naučila sa mnoho vecí, teraz už vie vytvárať obyčajné znamienka, ale aj prispôsobovať dĺžku končatín podľa majiteľa bábiky. Každá jedna bábika je jedinečná, no predsa majú jednu spoločnú vec – všetky sa usmievajú.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

„Zvyčajne platia za bábiky rodičia alebo opatrovatelia a ak si to nemôžu dovoliť, hľadám spôsob, ako ich sama zaplatiť. Nie je to len podnikanie. Je to robenie správnej veci.“ Spoločnosť Doll Like Me zatiaľ poskytla viac ako 300 bábik, ktoré boli odoslané deťom po celom svete. Konečným cieľom Amy je premeniť jej malú firmu na oficiálnu neziskovú organizáciu, kde každé dieťa v núdzi získa svoju jedinečnú bábiku zadarmo.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Mnoho ľudí reaguje na túto jej prácu s veľkým obdivom a niektorí jej posielajú aj peniaze. Okrem toho už Amy spolupracuje s detskou nemocnicou, aby spolu dokázali ľahšie identifikovať deti, ktorým by táto obyčajne neobyčajná hračka pomohla. „Je pre mňa nezvyčajné robiť bábiky bez rozdielnych končatín, no nedávno ma kontaktovala moja mama, či by som nevyrobila bábiku pre jej dcéru, ktorú si adoptovala z Číny a tá trpí albinizmom. Nemohla som odolať.“

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre