Prečítajte si fakty o skutočnom raji na zemi, za ktorý je právom považovaný ostrov Bora Bora

2365

Tento ostrov môžme pokojne a s čistým svedomím nazvať rajom na zemi. Okrem toho, že je neuveriteľne krásny, čistý a udržiavaný, ponúka nerušený pokoj, nedotknutú prírodu a takisto na vás nečíha žiadne nebezpečenstvo. Nežijú tam totiž hady, ani jedovatý hmyz. Voda je čistá a miestni sú zväčša mladí, ktorí si užívajú svoj život naplno. Ak máte peniaze nazvyš, rozhodne zainvestujte práve do dovolenky na Bora Bora. A teraz si prečítajte zopár zaujímavosti o tomto skvoste, ktorý patrí Francúzsku.

bora bora fotografia
Foto od SF Brit

Fakt č. 1: Počas druhej svetovej vojny si Spojené štáty vybrali Bora Bora ako dodávateľskú základňu pre svoju južnú časť Pacifiku. Ostrov pôsobil ako skládka ropy, pristávacia dráha, základňa hydroplánov a bolo okolo neho postavené obranné opevnenie.

Fakt č. 2: Bora Bora je jedným z najodľahlejších ostrovov na planéte. Ostrov Hawaii navštívi viac ľudí za 10 dní, než celú Polynéziu, kde sa nachádza aj Bora Bora, za celý rok.

Photo by wikimedia

Fakt č. 3: Aká je vaša predstava raja? Krásne pláže? Dobré jedlo? Neznečistené prostredie? Bora Bora ponúka toto všetko. No to, čo z nej robí ozajstný raj je, že tam nežije jedovatý hmyz ani hady. Môžete spať na pláži bez toho, aby ste boli v ohrození.

Fakt č. 4: Medzi pôvodnými francúzskymi ostrovmi je Bora Bora známy ako romantický raj.

Fakt č. 5: Polovica obyvateľov ostrova je mladšia ako 20 rokov. Očakávajte preto, že uvidíte veľa krásnych ľudí plných života, ktorí si užívajú Slnko a pláže.

bora bora fotografia
Foto od Christine Rondeau

Fakt č. 6: Priemerná cena za týždennú dovolenku na ostrove sa pohybuje až okolo 11 000 dolárov pre dve osoby.

Fakt č. 7: Každý mesiac hľadá niekoľko tisíc ľudí na Googli, kde sa tento ostrov nachádza. A odpoveď je: tento tropický ostrov sa nachádza vo Francúzskej Polynézii, uprostred Tichého oceánu, na polceste medzi USA a Austráliou.

Fakt č. 8: Bora Bora je zámorské územie Francúzska.

Photo by wikimedia

Fakt č. 9: Ak plánujete navštíviť ostrov, pripravte sa buď na prechádzku, alebo si môžete prenajať bicykel či auto, pretože na ostrove nefunguje verejná doprava. Jediná verejná doprava je tu autobus s názvom Le Truck, ktorý vedie dvojhodinové výlety po ostrove.

Fakt č. 10: CNN urobila rebríček najlepších pláži na svete a pláž Matira v Bora Bora sa umiestnila na vrchole top 10. Samotný ostrov bol opísaný ako „príliš dokonalý na to, aby bol uveriteľný“.

Fakt č. 11: Kvety umiestnené na ľavom uchu sú signálom, že žena má špeciálneho človeka vo svojom živote. Ak má kvet na pravom uchu, znamená to, že je bez záväzkov a pripravená na flirt.

bora bora fotografia
Foto od Christine Rondeau

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre