Dermatológovia odporúčajú stráviť v sprche približne 5 až 10 minút denne. Niektorí si nevedia predstaviť deň bez rannej sprchy, iní zas najradšej zmývajú každodenný stres v noci. Ak sa už sprchujete kedykoľvek, tu je niekoľko dôvodov, prečo je večerná sprcha výhodnejšia. 

1. Večerná sprcha vám môže pomôcť rýchlejšie zaspať.

Večerná sprcha uvoľní nielen telo, ale aj myseľ. Ak si ju doprajete 90 minút pred spaním, môže vám pomôcť zaspať rýchlejšie. Stáva sa to preto, lebo teplá voda mierne znižuje teplotu vášho tela, čo zase vysiela vášmu telu signál, že je čas ísť spať.

2. Je to lepšie pre vašu pokožku. 

Sprchovanie pred spaním môže tiež pomôcť udržať akné na uzde. Naše vlasy zhromažďujú baktérie a nahromadené produkty počas celého dňa. Keď sa hlava dotkne vankúša, všetky tieto nečistoty sa prenesú do obliečky a potom na tvár. Pretože sa naša pokožka regeneruje počas spánku, ísť do postele s čistou a sviežou pokožkou znamená, že vaše nové kožné bunky budú zdravé.

3. Sprchovanie vo večerných hodinách môže zmierniť sezónne alergie. 

Ak trpíte sezónnymi alergiami, nočné sprchovanie môže zmierniť príznaky. Alergény, ako napríklad peľ a prach, sa dostávajú vonku na vašu pokožku a oblečenie. Pokiaľ sa pred spaním neosprchujete, môže to skončiť na vašej posteľnej bielizni. 

4. Vaše vlasy budú zdravšie. 

Fénovanie vlasov v rannom zhone môže poškodiť vaše vlasy a zanechať ich slabé a matné. Ak si vlasy umyjete večer, budete mať viac času nechať ich voľne uschnúť na vzduchu. 

5. Večerná sprcha pomáha bojovať proti nadmernému poteniu. 

Aj keď je ranná sprcha vynikajúcim spôsobom, ako sa osviežiť, večerná studená sprcha vám môže v skutočnosti pomôcť predchádzať telesnému pachu a obmedziť nočné potenie, ktorým trpí mnoho ľudí. 

6. Môže zabrániť svalovým kŕčom. 

Ak sú vaše svaly po celom dni práce bolestivé, teplá sprcha môže pomôcť zmierniť nepríjemnú bolesť. Teplá voda, ktorá prúdi do vášho tela, pomáha zmierniť svalové napätie a podporuje lepší spánok. 

Kedy sa sprchujete vy? 

ZDROJ

fotografie: brightside.me 

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.