7 dôvodov, prečo priťahujte ľudí s nízkym sebavedomím

1664

Možno máte pocit, že stále priťahujete ten istý typ ľudí. A možno sa ani nemýlite. Naše schémy správania a vnímania to často tak zariadia. Niekedy bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali. Najmä v ľúbostnom živote to však môže spôsobiť veľa utrpenia. Najmä ak si stále priťahujete niekoho, kto vám ubližuje. Ak máte pocit, že priťahujete ľudí s nízkou sebaúctou, prinášame vám zopár dôvodov, prečo je to tak.

Nízka sebaúcta

3 83
Zdroj: canva

Jedným z najlogickejších dôvodov je to, že sami máte nízku sebaúctu. Preto takých ľudí aj priťahujte. Jasné. Nie je jednoduché zo dňa na deň zmeniť niečo také, ale stojí to minimálne za zamyslenie. Aj keď podobné povahy sa navzájom priťahujú, pokiaľ v živote potrebujete niekoho, kto je pravý opak, musíte s tým niečo robiť.

Ste chladní a neosobní

4 54
Zdroj: canva

Ľudia s nízkou sebaúctou toho v živote nepotrebujú veľa. Tým, že si myslia, že na viac nemajú, uspokoja sa aj s takýmto vzťahom. Možno za to nemôžete, že ste jednoducho takí, ale môže to spôsobovať, že k sebe takých ľudí pritiahnete. Okrem iného, to môže byť aj to, že nízke sebavedomie tým ľuďom zapríčinil práve niekto chladný a neosobný a preto k takým ľuďom večne inklinujú.

Zažili ste traumu

5 69
Zdroj: canva

Niekedy to z vás ľudia jednoducho vycítia. Práve ľudia s nízkym sebavedomím pravdepodobne zažili tiež veľa nepekného v živote a preto si myslia, že by vám to mohlo klapnúť práve kvôli tomu. Že to dokážete spolu prekonať a že si pomôžete navzájom. Nie je jednoduché zmeniť svoje vyžarovanie, aby ste prestali k sebe priťahovať ľudí s nízkou sebaúctou, ale pokúsiť sa o to môžete. Najlepší liek je skúsiť sa s traumou vysporiadať a mieriť. Potom sa zmenia vaše vibrácie a budete k sebe ťahať aj iný typ ľudí.

Ste silní a nezávislí

6 55
Zdroj: canva

Ste pre nich ako magnet. Cítia, že vy ste ten, čo za nich vyrieši všetky problémy, čo ich ochráni a že oni nepotrebujú byť silní. To je to, čo ich k vám ťahá. Hľadajú niekoho stabilného po každej stránke a vďaka vašej sile a nezávislosti, by ste im práve takéto útočisko dokázali poskytnúť. Oni si myslia, že to, čo máte vy, nikdy nebudú schopní dosiahnuť a preto to s vami chcú zdieľať aspoň takouto formou. Ste pre nich niečo ako vykúpenie.

Ste osamelí

7 53
Zdroj: canva

Pokiaľ je na človeku viditeľné, že je osamelý, tak aj človek s nízkym sebavedomím sa odhodlá na „lov“. Osamelosť je veľmi nepríjemná a berú to tak, že radšej byť s niekým ako s nikým, tak skúsia svoje šťastie. Pokiaľ by ste osamelí neboli, nikdy by sa na to neodhodlali. Osamelosť iného je pre nich nádej ako nadviazať spojenie s iným človekom a možno postupne aj vzťah. Niekto, kto má nízke sebavedomie nebude baliť niekoho iba tak. Myslí si totiž, že na to nemá.

Presne viete, kto ste

8 27
Zdroj: canva

Viete presne, kto ste, čo od života očakávate a aj to vo svojom živote dosiahnete. A pre ľudí, ktorí nemajú ani šajn, sa stávate idolom a vzorom. Preto sa na vás lepia. Chcú byť ako vy. Veria, že im pomôžete nájsť samých seba a nabrať svoje stratené sebavedomie. Ste pre nich natoľko strhujúci, že jednoducho nedokážu odolať a budú veriť v to, že pri vás sa ich život od základu zmení. Vy ste to svetlo v temnote, na ktoré celý život čakali.

Narcizmus

9 18
Zdroj: canva

Je možné veľmi ťažké priznať si to, ale možno ste tak trošku toxickí. To sa odzrkadľuje na viacerých vašich vzťahoch a aj priťahujete ľudí s nízkym sebavedomím. Pokiaľ trpíte narcizmom, ľudia aj keby chceli, vám veľmi ťažko budú odolávať. Možno iba tí s vysokou sebaúctou, na ktorých vaše manipulatívne hry a toxické správanie neplatia. Obyčajného človiečika s nízkym sebavedomím však máte v hrsti. On si s vami nevie poradiť ani náhodou. Máte ho takmer na povel. Čiže vám absolútne nedokáže odolať.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.