Zopár dôvodov, prečo sa mužom väčšmi páčia ženy, ktoré sú skromné a tiché

609

Tichá, ale pozor! Rozhodne nie hanblivá alebo ustráchaná, ale silná, vášnivá a tak trochu komplikovaná. To všetko sú črty žien, ktoré rozhodne stoja za to, aby ste im venovali pozornosť. Avšak netreba zabúdať na to, že to, že je žena tichšia neznamená, že nemá vlastné názory či postoje, ktoré by zastávala (hoci by sa pre ne musela aj pobiť – urobí to). 

Je to teória, ktorú však viacerí potvrdenia – ženy s týmito vlastnosťami sú tie najlepšie a tu je niekoľko dôvodov, prečo si to myslíme. 

Môžete si byť istý, že s vami bude súcitiť 

man and woman holding each others hands
Photo od Nathan Dumlao na Unsplash

Nemusíte premýšľať o tom, či ju zaujíma o čom jej práve rozprávate alebo čo vás trápi – dá vam jasne najavo, že vás počúva a že je tam s vami. 

Pod jej tichým zovňajškom sa skrýva silná a vášnivá osobnosť

selective focus of woman resting hands on face while sitting
Photo od Vladislav Nikonov na Unsplash

Navonok sa môže javiť ako nenápadná tichá myška, ale to je len zásterka pre zložité, no krásne vnútro. Sú to ženy, ktorá našli rovnováhu medzi pokojnou zmierlivosťou a neľútostným hnevom v prípade, že je nevyhnutný. 

Vie, ako sa správať k ostatným

Ku každému sa snaží pristupovať rozvážne a s rešpektom. A nezáleží na tom, či s vami bude súhlasiť alebo nie. Či už je taká od prírody alebo jej to bolo dané výchovou, vie, že každý človek má právo povedať svoj názor. Rovnako ako druhá strana má právo s ním nesúhlasiť. Ona to veľmi dobre vie a zachádza s tým opatrne a s úctou. 

Nikto si nezaslúži byť osočovaný ani ohováraný a keďže táto žena si je toho vedomá, snaží sa k tomu tak aj pristupovať.  

Nebojí sa povedať ti pravdu

person sitting in a chair in front of a man
Photo od charlesdeluvio na Unsplash

Ak si nedokážeš vypočuť pravdu a prijať ju, s týmto typom žien si ani nezačínaj. Ak je to niečo na čom záleží, ozve sa. Povie to s taktom, no nebude si dávať servítku pred ústa. Rovnako tak nebude zapĺňať rozhovory polopravdami.

Rozhodne vám povie, čo si o tom myslí. 

Nechce, aby všetko bolo len o nej

Jednou podstatne neatraktívnou vlastnosťou ako u žien tak i u hociktorej ľudskej bytosti na planéte Zem je, keď sa niekto silou mocou snaží upútať pozornosť. Poznáte tých ľudí – vždy je to o nich a nikdy o vás. 

Ale tichá žena si nepotrebuje niečo dokazovať, zdvíhať ego a odvádzať všetku pozornosť okolia na seba. Egocentrickosť totiž vedie k prílišnému rozprávaniu a to rozhodne nie je príťažlivé pre mužov, ktorým by chceli s tou ženou tráviť čas do konca života.

Bojuje za to, čo považuje za dôležité

woman holding baby sitting on green grass field under sunset
Photo od Edward Cisneros na Unsplash

Tiché dievča si stojí za tým, v čo verí – vtedy neváha ani sa nebojí zlyhania. Nie je typická horúca hlava, ale ani neustúpi. Dokáže sa tvrdo postaviť za veci alebo ľudí, ktorým verí.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre